• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Bushnell Elite E2 8x42 (628042)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Amerykańska firma Bushnell od lat jest obecna na rynku optyki użytkowej. Znana jest z produkcji wysokiej klasy celowników optycznych, optoelektroniki: noktowizorów czy dalmierzy oraz lornetek. W 2008 roku wprowadza na rynek kilka znaczących nowości. W naszej ofercie obecne są już celowniki optyczne linii Elite 6500, a teraz przedstawiamy lornetki serii Elite E2.

Prezentowana tutaj lornetka to bardzo nowoczesny układ optyczny, oferujący stałe powiększanie 8x i średnicę obiektywu 42mm. Dachowy (roof) układ pryzmatu zastosowany tutaj gwarantuje niewielkie rozmiary, wręcz kompaktowe, a zarazem zachowuje parametr pola widzenia na bardzo wysokim poziomie, zbliżonym do układu Porro. W konstrukcji elementów szklanych zastosowano nowoczesne szkło optyczne Premium Bak-4, gwarantujące wysoką jakość obrazu padającego na oko obserwatora. Dodatkowo ostrość, naturalną kolorystykę o wysoki kontrast gwarantuje nowoczesny system powłok typu PC-3, dodatkowo wzmocniono transmisję światła w układzie aż do 90% oraz przejrzystość dzięki powłokom XTR. Oczywiście, jak w właściwie już wszystkich produktach Bushnell, mamy tutaj do czynienia z powłokami Rainguard.
Ultra lekki tubus szczelnie zamknięty systemem o-ringów sprawia, że lorneta staje się całkowicie odporna na pył, zamoczenie, a dodatkowe wypełnienie suchym azotem zabezpiecza wewnętrzne powierzchnie soczewek przed zaparowaniem, wynikłym różnicy temperatur otoczenia.
Nowością w lornetkach linii E2 jest diopter znajdujący się na pokrętle regulacji powiększenia, a nie jak do tej pory na jednym z okularów. Dodatkowo pokrętło focusa posiada system zatrzasku zabezpieczające przed przypadkowym rozregulowaniem podczas obserwacji.

Podsumowując: Lornetka Bushnell E2 to idealne rozwiązanie dla wymagającego obserwatora, myśliwego, miłośnika przyrody czy turysty. Dzięki powłokom i zastosowaniu szkła optycznego obraz jest bardzo jasny i klarowny nawet w bardzo ograniczonych warunkach oświetleniowych.

W komplecie:
- lornetka 8x42 Elite E2
- twarde, skórzane etui
- zatrzaski do paska
- pasek do zawieszenia na szyi
- pasek do etui.

Dane techniczne:
Powiększenie: 8x
Średnica obiektywu: 42 mm
System wyostrzenia: Cental Focus
System Pryzmatu: Roof (dachowy)
System Powłok: FMC, XTR, PC3
Pole widzenia: 104m/1000m
Minimalna odległość wyostrzenia: 2,4 m
Źrenica wyjściowa: 4,2 mm
Waga: 740 g
Wypełnienie suchym azotem: TAK

Producent: Bushnell, USA  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

 

Zobacz również:

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Lornetka Bushnell Hemisphere 8-20x25 (16-8205) Jedna z najnowszych propozycji amerykańskiego producenta optyki firmy Bushnell. Optyka urządzenia (soczewki, pryzmaty) zostały wykonane ze szkła o
 
Zegarek Smith&Wesson Tactical (SWW-357R) Zegarek taktyczny amerykańskiej firmy Smith&Wesson. Jego obudowa została wykonana z nierdzewnej stali, natomiast pasek z elastycznej gumy.
 
Ładownica 4xNICO Ładownica 4-komorowa na granaty huk-błysk lub huk-błysk-gaz. Mocowana systemem MOLLE jest zamykana na podwójne zatrzaski IRR.

Dostępna w

 

Czy wiesz, że...

Tonfa to rodzaj pałki, posiadający poprzeczny uchwyt z boku. Jest w standardowym wyposażeniu policjantów. Poprawnie używana świetnie nadaje się do obrony jak i ataku. Osoby biegłe we władaniu tonfą jako główne jej zalety wymieniają: łatwość, efektywność i bezpieczeństwo użycia. Pierwsze tonfy powstały w XVII wieku w Japonii.