Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Bushnell Excursion 8x42 (24-0842)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Jedna z najnowszych propozycji amerykańskiego producenta optyki, firmy Bushnell. Lornetka oferująca powiększenie 8x i średnicę obiektywu 42mm. Układ pryzmatu typu „roof”, wykorzystany w tym urządzeniu sprawia, że obraz, padający na oko obserwatora jest bardzo wyraźny i o wysokiej rozdzielczości.

Wszystkie soczewki i pryzmaty zbudowane zostały ze szkła optycznego typu BAK-4, wykorzystywanego w urządzeniach tylko najwyższej jakości. Wszystkie ośrodki układu optycznego zostały w pełni pokryte powłokami anty refleksyjnymi, podnoszącymi jasność obrazu. W lornetkach Bushnell Excursion transmisja światła dochodzi nawet do 90%. Nowością, wykorzystaną tutaj przez producenta, jest system powłok PC-3. Obraz padający na oko obserwatora, dzięki tym powłokom, oferuje rzeczywiste kolory, natomiast szczegóły obserwowanych obiektów, są naprawdę dobrze widoczne.

Tubus lornetki został pokryty gumą, na nim zamontowane są również gumowe zakrywki na obiektywy. Podobnie na okulary założona jest gumowa osłona. Chwyt lornetki poprawia ryflowanie gumy w górnej części tubusu. Na lewym okularze znajduje się pierścień korekty wady wzroku, pozwalający na stosowanie urządzenia osobom krótko- lub dalekowzrocznym. W centralnej części tubusu znajduje się pokrętło regulacji ostrości. Lornetka również posiada bazę montażową pod statyw. Dzięki gumowej oprawie i systemowi uszczelek urządzenie jest w pełni odporne na zamoczenie, świetnie sprawdzi się wiec w obserwacji w każdych warunkach pogodowych.

Wykorzystanie sytemu pryzmatu typu Roof, zwarta sylwetka urządzenia i niewielkie rozmiary sprawiają, że lornetka jest bardzo poręczna, wygodna w przenoszeniu, zmieści się w niewielkim plecaku, czy torbie. Dodatkowo w komplecie z lornetką znajduje się utwardzany, niewielki pokrowiec, oraz pasek do przenoszenia urządzenia.

Do każdego zakupionego egzemplarza lornetki linii Excursion otrzymujesz gratisowo namiot typu „Iglo”. Namiot jest jednowarstwowy z prostym wejściem, zamykanym na podwójny zamek błyskawiczny.

Lornetka objęta jest 12-miesięczną gwarancją.

Dane techniczne:
Powiększenie: 8x
Średnica obiektywu: 42 mm
Pryzmat: Roof
Typ szkieł: BK-4
Średnica wyjściowa: 5,25 mm
Pole widzenia (m/1000m): 142
Minimalna odległość wyostrzania: 2,1 m
Waga: 750 g

Wymiary namiotu:
Podłoga: 140x200 cm
Wysokość: 90 cm

Producent: Bushnell, USA DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LORNETKACH:Jaką lornetkę kupić - poradnikLornetki - słowniczek

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

   

Inne w tej kategorii:

 
Reklama

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Katalog stron

Czołgi II Wojny

Czołgi II Wojny

Serwis internetowy poświęcony tematyce broni pancernej z okresu II Wojny Światowej, którego przewodnim tematem są czołgi.

Kto jest online?

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Polecamy

Nóż Joker Montero Stag Horn (CC23) Średniej wielkości, mocny nóż myśliwski, który sprawdzi się też jako uniwersalny nóż terenowy.

Głownię o profilu
 
Ogrzewacz chemiczny Heat Factory wkładka (1460M) Komplet dwóch wkładek do butów z systemem kanalików rozprowadzajacych ciepło po całej powierzchni podeszwy. Na wysokości palców
 
Pistolet maszynowy ASG vz-61 Skorpion (GA-9609)

Sprężynowa replika ASG ulubionej broni krótkiej terrorystów - czeskiego pistoletu maszynowego wzór 1961.

Wykonany z czarnego,

 

Ostatnie nowości

Czy wiesz, że...

Aby przymocować lunetę do wiatrówki będziesz potrzebował montażu. Aby odpowiednio go dobrać będą potrzebne Ci informacje o rodzaju karabinka oraz wymiarach szyny i lunety. Montaże dzielimy na jednoczęściowe (dla broni o średniej i dużej mocy) oraz dwuczęściowe.

Ze świata