• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Bushnell Marine 7x50 Roof (285070)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Amerykańska firma Bushnell – znany producent optyki użytkowej niedawno przedstawił linię produktów przeznaczonych do użytku na jednostkach pływających. Linia lornetek Marine dedykowana jest żeglarzom i marynarzom.

Do tej pory wszystkie prezentowane lornetki tejże linii projektowane były w układzie pryzmatu typu Porro. Tym razem Bushnell prezentuje lornetkę w układzie „dachowym” czyli Roof. Dzięki temu rozwiązaniu lornetka zyskała bardzo zwartą, wręcz kompaktową budowę.

W budowie układu optycznego zastosowano najwyższej jakości szkło optyczne BAK4, dodatkowo pokryte powłokami antyrefleksyjnymi, znacznie podnoszącymi transmisję światła w układzie, a co za tym idzie oferującymi obraz bardzo jasny i klarowny.

Tubus lornetki został pokryty wytrzymałą i gruba powłoką gumową, zabezpieczającą lornetkę przed uszkodzeniami wynikłymi z codziennego użytkowania, ale przede wszystkim przed działaniem wody. Zastosowanie specjalnych oringów na obiektywie i okularze zabezpieczają wnętrze urządzenia przed zamoczeniem. Gdy lornetka nie jest użytkowana, można ją dodatkowo zabezpieczyć gumowymi zakrywkami na obiektyw i okulary.

W środkowej części urządzenia, między okularami, znajduje się pokrętło regulacji wyostrzenia obrazu. Dodatkowo, dla osób z wadą wzroku, na lewym okularze znajduje się diopter pozwalający na dokładne wyzerowanie ustawień lornetki.

Urządzenie zostało wyposażone w podświetlany kompas bardzo pomocny w nawigacji. Zasilany jest on baterią, której gniazdo znajduje się na górnej części tubusu. Tuż obok znajduje się przycisk uruchamiający podświetlenie kompasu. Dodatkowo w układzie optycznym lewego tubusu umieszczona została specjalna siatka z podziałką, ułatwiająca określenie odległości od oglądanego obiektu.

W komplecie:
- pokrowiec
- pasek nośny
- szmatka do pielęgnacji optyki

Dane techniczne:
Powiększenie: 7x
Średnica obiektywu: 50 mm
Pole widzenia (m/1000m): 116
Źrenica wyjściowa: 7,1 mm
System układu pryzmatu: „dachowy” (roof)
Minimalny fokus: 4 m
Szkło optyczne: BAK 4
Waga: 976g
Możliwość montażu statywu: Tak.

Gwarancja: 12 miesięcy 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LORNETKACH:Jaką lornetkę kupić - poradnikLornetki - słowniczek  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

 

Zobacz również:

 

Promocja organizatorów imprez
Dodaliśmy nowy dział, w którym opisywać będziemy firmy zajmujące się organizacją wszelkiego rodzaju imprez terenowych. Jeżeli jesteś zainteresowany zamieszczeniem informacji o Twojej firmie, skontaktuj się z administratorem wortalu www.Militaria.TM.pl

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Spodnie Surplus Vintage Engineer Black (55597.63)

Promocja cenowa tylko do wyczerpania zapasów! 

Kultowe spodnie M65 w odmianie 3/4 długości

 
Tarcze Varmint Crosman 20 szt. (0496)

Tarcze z celem w postaci sylwetki kolorowego zwierzaka w skali wraz z 2 dodatkowymi polami. W komplecie po 5 tarcz dla każdego zwierza: wiewiórka,

 
Zestaw ASG Stinger P30 (SASP30TKT) Zestaw ASG (Air Soft Gun) pozwalający szkolić umiejętności strzeleckie w domu, a nawet w sypialni. Sprężynowy pistolet wzorowany na słynnej Beretta
 

Czy wiesz, że...

Noktowizor, urządzenie umożliwiające widzenie w ciemności, jest często mylony z termowizorem. Termowizor monitoruje niewidzialne promieniowanie podczerwieni, natomiast noktowizor wzmacnia bardzo nikłe światło nawet kilka tysięcy razy.