• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Bushnell PowerView 10-30x25 (139135)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Lornetka Power View ze zmiennym powiększeniem 10-30 i 25 mm obiektywem to kombinacja precyzyjnej optyki, szerokiej gamy zastosowań i nowoczesnego stylu.

Najnowszej technologii szkła typu BK-7 to gwarant dużej przejrzystości przy bardzo małej refleksji światła. Lornetka zabezpieczona jest specjalną gumą chroniącą ją przed obiciem i uszkodzeniami wynikającymi z eksploatacji. Gumowa obudowa gwarantuje również dobrą chwytność. Lornetka znakomicie nadaje się do użytku na wakacjach czy podczas imprez sportowych.

Dane techniczne lornetki:
Przybliżenie: 10-30x,
Średnica obiektywu: 30 mm,
Źrenica wyjściowa:
- 2,5 mm dla 10x;
- 0,8 mm dla 30x
Pole widzenia (m/1000m):
- 56 dla powiększenia 10x;
- 33 dla powiekszenia 30x;
Układ pryzmatów: PORRO,
Szkła: BaK-7, FMC (Fully Multi Coated- wielokrotnie powlekane wszystkie powierzchnie soczewek)
Fokus centralny – zintegrowany regulator ostrości dla obu okularów,
Fokus bliski: 4m
Waga: 0,325 kg
Producent: Bushnell, USA

Lornetka objęta jest 12-miesięczną gwarancją.DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LORNETKACH:Jaką lornetkę kupić - poradnikLornetki - słowniczek  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

 

Zobacz również:

Maska paintballowa GameFace Skull (DMSMR)

 

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Kompas krótki na mapę Rothco (RT-338) Namiarowy kompas na mapę. Posiada:

- przezroczystą podstawę
- dwukolorową igłę magnetyczną
- obrotowa miarka kątowa wokół
 
Strzał - Magazyn o broni 11/2005 Magazyn dla miłośników broni strzeleckiej. W numerze m.in. ARISAKA - karabin cesarskiej armii oraz S&W mod.34 Kit Gunczyli broń w plecaku .

Spis
 
Pokrowiec na broń długą Napier Roller (4801) Zwijany, ultralekki (185 gram) pokrowiec na karabin o maksymalnej długości 130 cm. Po zwinięciu pokrowiec ma wymiary 19x9 cm.

Wykonany z
 

Czy wiesz, że...

Wyprawiając się na szkołę przetrwania, warto spróbować rozpalenia ogniska tak jak robili to nasi przodkowie, czyli za pomocą krzesiwa. Jego główne zalety to możliwość wykrzesania iskier nawet przy dużej wilgoci oraz powolne zużywanie się.