• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Bushnell PowerView 12x32 (13-1032)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Kompaktowa składana lornetka amerykańskiego producenta optoelektroniki  firmy Bushnell. Linia Power View, którą reprezentuje urządzenie, należy  do najbardziej popularnych produktów Bushnella. Przy konstruowaniu  układu optycznego wykorzystano szkło optyczne Bak7, charakteryzującego  się wysoką przepuszczalnością światłą. Dodatkowo wszystkie ośrodki zostały pokryte powłokami  antyrefleksyjnymi. Dzięki takim rozwiązaniom  lornetka oferuje bardzo wyraźny obraz o wysokiej rozdzielczości. Natomiast kompaktowe rozmiary przy zachowaniu wysokich właściwości optycznych uzyskano dzięki zastosowaniu „dachowego” układu pryzmatu.

Tubusy obu zintegrowanych w lornetce lunet pokryte zostały gumowaną  powłoką zabezpieczającą przed uszkodzeniem w skutek obtłuczenia czy upadku z niewielkiej wysokości. Sterowanie ostrością obrazu odbywa się za pomocą układu Central Fokus, umożliwiający wygodne sterowanie jednym palcem. Na lewym okularze znajduje się tzw. Diopter, pozwalający skalibrować lornetkę osobom z wadą wzroku.

Urządzenie posiada możliwość złożenia, co przy naprawdę niewielkich rozmiarach sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla turystów, zmieści się ono w każdej, nawet małej damskiej torebce. Rowerzyści zmieszczą lornetkę w kieszeni swojej koszulki lub w sakwie. Także kierowcy powinni zmieścić ją schowku swojego samochodu.

W komplecie:
- szmatka do czyszczenia optyki
- pokrowiec 

Dane techniczne:

Powiększenie: 12x
Średnica obiektywu: 32 mm
Pole widzenia (m/1000m): 85
Źrenica wyjściowa: 2,6 mm
System układu pryzmatu: „dachowy” (roof)
Minimalny fokus: 10,7 m
Szkło optyczne: BAK-7
Waga: 325 g

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LORNETKACH:Jaką lornetkę kupić - poradnikLornetki - słowniczek  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

 

Zobacz również:

 

Promocja organizatorów imprez
Dodaliśmy nowy dział, w którym opisywać będziemy firmy zajmujące się organizacją wszelkiego rodzaju imprez terenowych. Jeżeli jesteś zainteresowany zamieszczeniem informacji o Twojej firmie, skontaktuj się z administratorem wortalu www.Militaria.TM.pl

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Lornetka Tasco 8-20x25 Sonoma (SN82025) Lornetka amerykańskiej firmy Tasco oferująca zmienne powiększenie od 8x do 20x. Dzięki temu urządzenie staje się bardzo uniwersalne i daje obserwatorowi
 
Ładownica na magazynki 2xpw

Ładownica z 2 przegrodami mieszczącymi proste magazynki do pistoletów strzelających amunicją 9x19 Para oraz standardowej amunicji zbliżonego

 
Parka Surplus N3B Black (203519.03)

Arktyczna długa (do połowy uda) kurtka z głębokim kapturem obszytym syntetycznym miśkiem. Kurtka jest zapinana na metalowy zamek błyskawiczny,

 

Czy wiesz, że...

Lornetki dzielą się na trzy rodzaje. W lornecie prostej rozstaw obiektywów jest taki sam jak oczu człowieka. Tego typu rozwiązanie stosuje się już bardzo rzadko. W lornecie pryzmatycznej szerszy rozstaw jest niwelowany przez zamontowane pryzmaty. Tak działa większość współczesnych przyrządów. Trzecim rodzajem są urządzenia peryskopowe.