• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Bushnell Tactical 7x50 (280750)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Amerykańska firma Bushnell to znany i ceniony producent optoelektroniki. Oprócz optyki typowo użytkowej: lunet czy lornetek myśliwskich, Bushnell produkuje również wiele urządzeń optoelektronicznych takich jak: teleskopy gwiezdne, dalmierze, noktowizory, czy lornetki specjalnego przeznaczenia. Takim produktem są modele z linii Tactical.

Urządzenie to zostało specjalnie zaprojektowane jako sprzęt do użytku w ekstremalnych warunkach. Już na pierwszy rzut oka lornetka sprawia wrażenie „pancernej” i tak jest w rzeczywistości. Gruba warstwa gumy zabezpiecza układy optyczne lornetki przed uszkodzeniem wynikłym z obtłuczenia czy upadku. Lornetka chroniona jest także przed zamoczeniem - za pomocą specjalnych oringów.

Urządzenie zostało wyposażone w podświetlany kompas oraz specjalną siatkę z podziałką, pozwalającą dokładnie określić odległość od obserwowanego obiektu. Podświetlenie kompasu jest zasilane dwiema bateriami, których porty znajdują się z przodu tubusu, w okolicach obiektywu.

W lornetce tej zastosowano system Focus Free - lornetka nie wymaga ręcznej regulacji ostrości. Natomiast na każdym z okularów znajdują się pokrętła regulacji wady wzroku. Pozwala to użytkowanie lornetki przez osoby z wadą wzroku, ale przede wszystkim pozwala dokładnie wyostrzyć obraz.

Wyrazistość obserwowanego obiektu oraz jasność obrazu gwarantuje zastosowanie najnowocześniejszego technologicznie szkła optycznego typu Bak 4 oraz powłok antyrefleksyjnych na wszystkich ośrodkach układu optycznego. Zastosowanie układu pryzmatu typu Porro  gwarantuje szerokie pole widzenia sięgające 117 m na 1000 m.

Lornetka przeznaczona jest przede wszystkim dla wymagających użytkowników, oczekujących od urządzenia wytrzymałości i funkcjonalności. Jest to sprzęt idealny dla podróżników, miłośników wypraw w niedostępne rejony ziemi. Lornetka ta wytrzyma wszystkie trudy takiej ekstremalnej podróży.

W komplecie:
- wygodna torba
- pędzelek i szmatka do pielęgnacji szkieł
- pasek nośny
- 2 baterie zasilające podświetlenie kompasu.

Dane techniczne:
Powiększenie: 7x
Średnica obiektywu: 50 mm
Pole widzenia (m/1000m): 117
Źrenica wyjściowa: 7,1 mm
System układu pryzmatu: „dachowy” (roof)
Minimalny fokus: 3,1 m
Szkło optyczne: BAK 4
Waga: 1360g
Możliwość montażu statywu: Tak.

Gwarancja: 12 miesięcy 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LORNETKACH:Jaką lornetkę kupić - poradnikLornetki - słowniczek  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

 

Zobacz również:

 

Promocja organizatorów imprez
Dodaliśmy nowy dział, w którym opisywać będziemy firmy zajmujące się organizacją wszelkiego rodzaju imprez terenowych. Jeżeli jesteś zainteresowany zamieszczeniem informacji o Twojej firmie, skontaktuj się z administratorem wortalu www.Militaria.TM.pl

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Magazynek Diana 300R (3 sztuki) Zestaw trzech magazynków do karabinka firmy Diana 300R.
 
Uchwyt Uncle Mike's do pałki teleskopowej 21-26 cali Kodra (88841)

Dzisiejszy policjant budzi respekt nie tylko siłą fizyczną i doskonałą znajomością przepisów, w utrzymaniu w ryzach społeczeństwa pomaga

 
Nóż Joker Stamina CR38 Hiszpański nóż oferujący stałą klingę oraz jednostronny jelec, chroniący palce przed przypadkowym zsunięciem się na ostrze. Dobrze wyprofilowana
 

Czy wiesz, że...

Metalowe gwiazdki, rzucane na filmach przez wojowników Ninja, nazywamy shuriken. Mają od trzech do dziesięciu ramion. Wprawiony wojownik podobno potrafił przeciąć takim pociskiem zbroję. Ostrza shuriken są obecnie produkowane, więc nie ma przeszkód by sprawdzić swoją celność i poczuć klimat dawnej Japonii.