Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Bushnell Trophy 10x42 (23-0142)

Kliknij aby zobaczyć cenę.

Lornetka firmy Bushnell należąca do linii Trophy, produktów dedykowanych dla myśliwych, turystów czy obserwatorów przyrody.

Urządzenie oferuje stałe powiększenie 10x oraz średnicę obiektywu 42 mm. Parametry takie sprawiają, że jest to lornetka idealna do obserwacji prowadzonej w dzień i wieczorem do zmroku. Zastosowane powłoki antyrefleksyjne systemu FMC ( Fully Multi-Coated) oraz szkło optyczne BaK-4gwarantują wysoką transmisję światła oraz klarowność obrazu padającego na oko obserwatora. Lornetka została skonstruowana w oparciu na dachowy (roof) system pryzmatów, gwarantujący zwartą kompaktową konstrukcję, przy zachowaniu wysokich wartości takich parametrów jak pole widzenia.
Na prawym okularze lornetki znajduje się diopter służący do dokładnego ustawienia ostrości obrazu, przydatny osobom z wadami wzroku. Natomiast system Central Focus pozwala na dokładne, a zarazem bardzo szybkie regulowanie ostrości tego układu optycznego.

Lornetka, dzięki zastosowaniu systemu uszczelek oraz gumowanej powłoce tubusu jest całkowicie odporna na zamoczenia. Wypełnienie suchym azotem zabezpiecza układ przed zaparowaniem jego wewnętrznych powierzchni przed zaparowaniem, tak często występującym podczas opadów deszczu lub przy przenoszeniu sprzętu optycznego między otoczeniami o dużej różnicy temperatur.

W komplecie:
- Lornetka Bushnell Trophy 10x42
- Pokrowiec
- Pasek transportowy
- Szmatka
- Zakrywki na okular i obiektyw

Dane techniczne
Powiększenie: 10x
Średnica obiektywu: 42 mm
System wyostrzenia: Centralny
System Pryzmatu: roof (dachowy)
Szkło optyczne: BaK-4
Pole widzenia (m/1000m): 101
Źrenica wyjściowa: 4,2 mm
Minimalny Focus: 3,6 m
Waga: 732 g.

Producent: Bushnell, USADodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

   

Inne w tej kategorii:

 
Reklama

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Katalog stron

Czołgi II Wojny

Czołgi II Wojny

Serwis internetowy poświęcony tematyce broni pancernej z okresu II Wojny Światowej, którego przewodnim tematem są czołgi.

Kto jest online?

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Polecamy

Celownik optyczny Hawke Endurance 30IR 3-12x50 (HK3344)

Endurance® 30 IR to seria ekskluzywnych celowników optycznych do polowań w warunkach ograniczonej widoczności.

Hawke Endurance

 
Nóż składany Master Cutlery Makata (C-718) Poteżny nóż taktyczny zaliczany do klasy mega-folders. Efektowny przedmiot kolekcjonerski a zarazem w 100% funkcjonalny nóż składany, który dzięki
 
Kurtka Surplus Windbreaker Man Black (207001.03)

Sportowa kangurka z bocznymi kieszeniami, regulowanym kapturem i mankietami rękawów.

Z lewej strony znajduje się zapinane na zamek

 

Ostatnie nowości

Czy wiesz, że...

Możesz zgodnie z prawem sprzedać wiatrówkę o energii pocisku poniżej 17J. Nie ma obecnie żadnych określonych reguł dotyczących sprzedaży wiatrówek o mocy poniżej 17J.

Ze świata