Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Hawke BlackWatch Compact 10x25 (HA3503)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Lekka i poręczna lornetka o stałym powiększeniu 10x. Komfort użytkowania idzie w parze z dobrą jakością wykonania. W urządzeniu zastosowano system wielowarstwowego powlekania powierzchni soczewek dwutlenkiem tytanu. Takie rozwiązanie zapewnia minimalne straty światła przez prawie całkowita eliminację refleksów świetlnych na soczewkach.
Zastosowany “dachowy” układ pryzmatu, zapewnia wysoką jakość obrazu, a zarazem bardzo kompaktową budowę lornetki. Jej niewielkie rozmiary i możliwość złożenia sprawiają , że można ją spakować nawet do damskiej torebki lub kieszeni

Pole widzenia: 96 m/1000 m
Waga: 203 g
W komplecie: pokrowiec i sznurek umożliwiający noszenie lornetki na szyi
Producent: Hawke, Wlk. Brytania DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LORNETKACH:Jaką lornetkę kupić - poradnikLornetki - słowniczek

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

   

Inne w tej kategorii:

 
Reklama

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Katalog stron

Czołgi II Wojny

Czołgi II Wojny

Serwis internetowy poświęcony tematyce broni pancernej z okresu II Wojny Światowej, którego przewodnim tematem są czołgi.

Kto jest online?

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

Polecamy

Lornetka Tasco Sonoma 8x25 (SN825) Lornetka z serii Sonoma amerykańskiej firmy Tasco – przydatna zarówno w teatrze, przy weekendowym wyprawach w góry, dla miłośników
 
Wykrywacz metalu BOUNTY HUNTER Lone Star Wykrywacz metelu Wykrywacz metali zasilany dwiema bateriami 9V wyposażony w łatwy w obsłudze i czytelny panel obsługi LCD. Posiada regulację dyskryminacji nieporządanych
 
Nóż Ka-Bar US Army (1220) Legendarny nóż Ka-Bar. Zaprojektowany z myślą o nacięższych warunkach panujących w dzikich rejonach zalesionych gór Ameryki szybko
 

Ostatnie nowości

Czy wiesz, że...

Pistolety pneumatyczne mogą posiadać jeden z trzech rodzajów mechanizmów spustowych. Double Action/Single Action daje możliwość wyboru strzelania z samonapinaczem i bez. W Double Action Only możemy jedynie oddawać strzały jeden za drugim bez naszej ingerencji. W Blow Back mamy do czynienia z samoczynnym ruchem zamka do tyłu, tak jak w broni palnej.