• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Hawke BlackWatch Compact 8x21 (HA3501)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Lekka i poręczna lornetka o stałym powiększeniu 8x i średnicy obiektywu 21 mm. Komfort użytkowania idzie w parze z dobrą jakością wykonania. W urządzeniu zastosowano system wielowarstwowego powlekania powierzchni soczewek dwutlenkiem tytanu. Takie rozwiązanie zapewnia minimalne straty światła przez prawie całkowita eliminację refleksów świetlnych na soczewkach. Szkoło optyczne zastosowane  przy konstruowaniu układu optycznego tejże lornetki to BAK-4 - gwarantujące wyrazistość obserwowanych obiektów oraz wysoki kontrast kolorów

Zastosowano tutaj układ pryzmatu typu Roof, zapewnia on wysoką jakość obrazu, a zarazem bardzo kompaktową budowę lornetki. Jej niewielkie rozmiary i możliwość złożenia sprawiają , że można ją spakować nawet do damskiej torebki, kieszeni czy plecaka.

Dane techniczne:
Pole widzenia: 128 m/1000 m
Waga: 184 g
W komplecie: futerał i sznurek umożliwiający noszenie lornetki na szyi

Producent: Hawke, Wlk. Brytania

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LORNETKACH:Jaką lornetkę kupić - poradnikLornetki - słowniczek  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

 

Zobacz również:

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Amunicja kulowa Sauvestre Approche .270 WSM Znany i ceniony producent amunicji, firma Sauvestre od wielu lat proponuje swoje produkty myśliwym na całym świecie. Jest ona znana z nowoczesnych
 
Kominiarka Polandex z 2 otworami na oczy i usta oddychająca (M-DZO-03) Lekka balaklava z dwoma otworami (na oczy i usta) wykonana z materiału Dri-release gwarantującego trwałość, elastyczność i oddychalność, lecz
 
Celownik optyczny Hawke Sidewinder 30 6-24x56 MilDot IR (HK4010) Od niedawna w ofercie firmy Hawke Optics pojawiła się linia celowników Sidewinder30. Celowniki tej lini nawiązują do obecnej, od kilku lat,
 

Czy wiesz, że...

Tłumik jest urządzeniem mocowanym na lufie, którego zadanie to zmniejszenie hałasu towarzyszącego wystrzałowi. Jego działanie polega na zmniejszeniu ciśnienia i ochłodzeniu wylatujących gazów prochowych, a także przedłużeniu czasu trwania całego procesu.