• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Hawke Endurance II 10x42 Black (HA3807)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Lornetka z serii Endurance II, ze stałym, 10-ciokrotnym powiększeniem i średnicą obiektywu 42 mm. Jest to wręcz idealna dzienna lornetka, światło zgromadzone przez duży obiektyw praktycznie w 100% pada na ludzki oko co gwarantuje czysty, bardzo klarowny i wyrazisty obraz. Takie właściwości uzyskano dzięki zintegrowaniu kilku technologii: soczewki i pryzmaty zostały wykonane ze szkła optycznego typu Bak4, charakteryzującego się bardzo wysoką przepuszczalnością, zastosowano układ pryzmatu typu “roof”, gdzie soczewki obiektywu i okularów leżą w jednej linii, natomiast wszystkie soczewki w lornetce zostały pokryte wielowarstwową, anty-refleksyjną powłoką z dwutlenku krzemu.
Zaprojektowana dla komfortu i wytrzymałości, twarda i całkowicie wodoodporna obudowa kwalifikują lornetkę do użytkowania w każdych warunkach pogodowych. Ostrość regulowana jest poprzez obrót jednego pierścienia dla obu wzierników okularu. Natomiast system Twist up pozwala regulować odległość oka od soczewki okularu

W komplecie wygodny pas nośny oraz osłony okularów.

Dane techniczne:
- długość: 155 mm
- waga: 690 g
- pole widzenia: 122/1000m
- szkła: BaK4, w pełni wielokrotnie powlekane,
- fucus centralny
- bliski focus: 2.5m
- regulacja poprzez obrót pierścieni korekcyjnych
- mozliwość montażu na statywie
- gumowa powłoka zewnętrzna obudowy
- osłonowe pokrycie soczewek
Producent: HAWKE, Wlk. Brytania DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LORNETKACH:Jaką lornetkę kupić - poradnikLornetki - słowniczek  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

 

Zobacz również:

 

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

ShotSaver Bushnell Magnetic Boresighter (740001C) Shot Saver to nowoczesne rozwiązanie umożliwiające wstępne, ale bardzo dokładne, ustawienie zbieżności osi optycznej celownika z osią lufy wiatrówki,
 
Wiatrówka Crosman 2250B 5,5 mm Wiatrówka z lufą gwintowaną kaliber 5,5 mm amerykańskiej firmy Crosman, napędzana 12g nabojem CO2, który umieszcza się w specjalnej
 
Celownik kolimatorowy Bushnell Trophy 1x28mm (730134) Idealny do pistoletów i strzelb kolimator Bushnell z serii Trophy posiada szeroki kąt pola widzenia umożliwiający szybkie namierzenie, wskazywanego
 

Czy wiesz, że...

Napięcie wytwarzane przez paralizator waha się w granicach 20 000 - 500 000 V. Nie czyni jednak trwałych obrażeń ze względu na niskie natężenie. Spotkać możemy zarówno paralizatory tradycyjne, jak i takie działające na odległość, o zasięgu około 5m.