Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Tasco Amphibian 8x25 (825WP)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Lornetka o stałym powiększeniu 8x stanowiąca doskonałe powiązanie formy, funkcjonalności i możliwości. Urządzenie jest wodoodporne, dlatego może być używane nawet podczas deszczu. Świetnie sprawdzi się na wycieczkach górskich czy nawet podczas żeglowania po jeziorach.
Na uwagę zasługuje nowoczesna linia stylistyczna. Obudowa pokryta jest gumą zapewniającą pewny chwyt lornetki, a dodatkowo chroni urządzenie przed czynnikami atmosferycznymi. Jasny i klarowny obraz oferowany przez tę lornetkę uzyskany został przez pokrycie soczewek anty-refleksyjnymi powłokami znacznie poprawiającymi przepływ światła przez tubus, przez co obraz staje się bardziej wyraźny. Olbrzymią zaleta tej lornetki są jej rozmiary i niewielka waga. Zastosowany, dachowy, układ pryzmatu pozwolił ograniczyć jej wielkość do niezbędnego minimum.

Pole widzenia: 115 m / 1000 m
Wyjściowa źrenica: 3.1 mm
Waga: 380 g

W komplecie pasek na szyję, futerał

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

   

Inne w tej kategorii:

 
Reklama

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Katalog stron

Czołgi II Wojny

Czołgi II Wojny

Serwis internetowy poświęcony tematyce broni pancernej z okresu II Wojny Światowej, którego przewodnim tematem są czołgi.

Kto jest online?

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Polecamy

Ładownica paintballowa - tuba VL PRO 140 (602004SK)

Fatboy o pojemności 140 kulek kalibru 0.68. Posiada wygodny wsyp o rozmiarze otworu magazynka - spłuczki oraz sprężynujacą zakrywkę otwieraną

 
Celownik optyczny Hawke Endurance 30IR 3-9x42 (HK3342)

Endurance 30 IR to seria ekskluzywnych celowników optycznych do polowań w warunkach ograniczonej widoczności.

Hawke Endurance

 
Zegarek Smith&Wesson Basic Black (SWW-02-BLK) Zegarek survivalowy amerykańskiej firmy Smith&Wesson. Posiada srebrną, metalową i wytrzymałą bransoletę ze stali nierdzewnej. Jego obudowa również
 

Ostatnie nowości

Czy wiesz, że...

Aby cieszyć się sprawną wiatrówką jak najdłużej, należy poświęcić trochę czasu na jej konserwację. Ważne jest przechowywanie broni w suchym miejscu. Powinniśmy także czyścić wnętrze lufy wyciorem i co jakiś czas dokonywać smarowania.

Ze świata