• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Tasco Essentials 10x25 Camo (168BCR)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Bardzo poręczna, mała wygodna lornetka firmy Tasco. Pokryta jest czarną gumą, zapewniającą pewny uchwyt, chroniącą przed wpływem czynników atmosferycznych i osłaniającą urządzenie przed uszkodzeniem wynikającym z codziennego użytkowania.

Budowę lornetki oparto na układzie pryzmatu typu Roof w którym soczewki obiektywów są położone w jednej linii z soczewkami wzierników. Dzięki temu rozmiary lornetki są niewielkie. Można ją zmieścić właściwie do każdej torebki a nawet do kieszeni kurtki lub płaszcza. Użytkownik może mieć sprzęt cały czas przy sobie i użyć go w każdej niemal chwili.
Soczewki wykorzystane w tej lornetce zostały powleczone anty-refleksyjną powłoką z fluorku magnezu.

Takie rozwiązanie pozwala znacznie ograniczyć odbijanie światła od powierzchni szkła soczewek, zwiększa się prze z to ilość światła padającego na oko obserwatora, a co za tym idzie obraz w lornetce staje sie dużo jaśniejszy .Znacznym ułatwieniem w posługiwaniu się tym urządzeniem jest zastosowany tutaj system Central Focus a więc sterowanie ostrością w obu wziernikach okularu za pomocą jednego pokrętła.

Dane techniczne
Powiększenie: 10x
Średnica obiektywu: 25 mm
Pole widzenia: 94 m/1000 m
Wyjściowa źrenica: 2,5 mm
Układ pryzmatów: Roof
Waga: 260 g
W komplecie pasek na szyję, futerał


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LORNETKACH:Jaką lornetkę kupić - poradnikLornetki - słowniczek  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

 

Zobacz również:

 

Promocja organizatorów imprez
Dodaliśmy nowy dział, w którym opisywać będziemy firmy zajmujące się organizacją wszelkiego rodzaju imprez terenowych. Jeżeli jesteś zainteresowany zamieszczeniem informacji o Twojej firmie, skontaktuj się z administratorem wortalu www.Militaria.TM.pl

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Latarka Olight M21 Warrior Tactical Black

Unikalna latarka taktyczna łącząca kompaktowe wymiary i moc 500 lumenów, co jest możliwe dzięki najnowszej, wyjątkowo wydajnej diodzie

 
Nóż Cold Steel Long Hunter (36PS)

Duży a zarazem lekki nóż z 18 centymetrową głownią ze stali nierdzewnej 4116 Krupp. Idealny jeśli szukasz prostego, niedrogiego noża,

 
Wiatrówka Air Arms S410 TDR

Rozkładana wiatrówka gwintowana wyprodukowana przez renomowaną angielską firmę Air Arms. Należy do kategorii najbardziej zaawansowanych

 

Czy wiesz, że...

Sprzedając wiatrówkę o mocy pocisku powyżej 17J, powinieneś sporządzić umowę kupna-sprzedaży. Będzie ona podstawą do wyrejestrowania broni.