• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Tasco Essentials 12x25 (178BCR)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Bardzo poręczna, mała wygodna lornetka firmy Tasco. Posiada mocne powiększanie (12x) jak na swoje niewielkie rozmiary. Pokryta jest gumą w kolorze “cammo”, zapewniającą pewny uchwyt, chroniącą przed wpływem czynników atmosferycznych i osłaniającą urządzenie przed uszkodzeniem wynikającym z codziennego użytkowania.
Budowę lornetki oparto na układzie pryzmatu typu Roof w którym soczewki obiektywów są położone w jednej linii z soczewkami wzierników. Dzięki temu rozmiary lornetki są niewielkie. Można ją zmieścić właściwie w każdej torebce a nawet w kieszeni kurtki lub płaszcza. Użytkownik może mieć sprzęt cały czas przy sobie i użyć go w każdej niemal chwili.
Soczewki wykorzystane w tej lornetce zostały powleczone anty-reflaksyjna powłoką z fluorku magnezu. Takie rozwiązanie pozwala znacznie ograniczyć odbijanie światła od powierzchni szkła soczewek, zwiększa się prze z to ilość światła padającego na oko obserwatora, a co za tym idzie obraz w lornetce staje się dużo jaśniejszy .Znacznym ułatwieniem w posługiwaniu się tym urządzeniem jest zastosowany tutaj system Central Focus a więc sterowanie ostrością w obu wziernikach okularu za pomocą jednego pokrętła.

Pole widzenia: 94 m/1000 m
Wyjściowa źrenica: 25 mm
Waga: 260 g
W komplecie pasek na szyję, futerałDOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LORNETKACH:Jaką lornetkę kupić - poradnikLornetki - słowniczek  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

 

Zobacz również:

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Szelki operacyjne Szelki montowane do kabury i pasa. Dzięki nim można przenosić ukrytą pod ubraniem broń, przez co stanie się ona całkowicie niezauważalna.
 
Pistolet maszynowy AEG HK MP5A4 (130900)

Airsoftowa replika jednej z wersji MP5 z kolbą stałą oraz "amerykańskim" selektorem trybu strzelania. Napędzany elektrycznym silnikiem

 
Marker paintballowy Brass Eagle Sabre Twin Turbo (206001) Gotowy do gry użycia marker paintballowy napędzany sprężonym CO2 z jednorazowych nabojów CO2 o wadze 12 gram. Jest to typowy model przeznaczony
 

Czy wiesz, że...

Rewolwer był pierwszą bronią samopowtarzalną. Naboje (dawniej zazwyczaj sześć) mieściły się w obrotowym bębnie. Rewolwery, chociaż znane były już wcześniej, stały się bardzo popularne dzięki zastosowaniu kapiszonów w modelu broni skonstruowanej przez Samuela Colta w 1831r.