• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Tasco Essentials 7x35 (2001BRZ)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Dzienna lornetka firmy Tasco, zbudowana na układzie pryzmatu typu Porro. Polega on na przesunięciu na zewnątrz soczewek obiektywu względem soczewek wzierników  Rozwiązanie to znacznie rozszerza pole widzenia, a zarazem poprawia wyrazistość obrazu i kontrast kolorów. 

W urządzeniu zastosowano antyrefleksyjne powłoki na wszystkich soczewkach. W ten sposób ograniczono do minimum odbijanie światła na płaszczyznach szkieł ,co również znacznie przyczynia się do wzmocnienia jasności lornetki.

Dość duże powiększenie (7x) czyni z tej lornetki sprzęt który sprawdzi się w różnych warunkach. Idealnie nadaje się dla turystów pieszych i rowerowych, ornitologów, miłośników przyrody, a także dla kibiców sportowych czy uczestników koncertów plenerowych. Niewielkie rozmiary i waga, jak na lornetkę z układem Porro, sprawiają, że zmieści się ona właściwie w każdym plecaku. Gumowana obudowa dość skutecznie chroni ja przed obiciem podczas normalnego użytkowania.

Dane techniczne
Powiększenie: 7x
Średnica obiektywu: 35 mm
Pole widzenia: 167 m/1000 m
Wyjściowa źrenica: 35 mm
Waga: 635 g
W komplecie pasek na szyję, futerałDOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LORNETKACH:Jaką lornetkę kupić - poradnikLornetki - słowniczek  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

 

Zobacz również:

 

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Marker paintballowy JT Stealth Tactical (198059)

Marker firmy JT – amerykańskiego producenta sprzętu paintballowego. Dedykowany jest początkującym graczom leśnym, szukającym „klamki”

 
Mata łucznicza Freddo 80x80x17 cm (5408)

Mata łucznicza to niezbędne urządzenie przy uprawianiu takiej dyscypliny jak łucznictwo. Służy ona do przytwierdzenia tarczy lub innego celu,

 
Ładowarka PMR Motorola XPN4005 Ładowarka do radiotelefonów Motorola. W komplecie znajdują się dwa zestawy akumulatorów NiCd dla telefonów serii T55X2 i T54X2
 

Czy wiesz, że...

Maczeta, czyli długi nóż, który pierwotnie był używany w Ameryce Południowej, służyła do wycinania ścieżek w gęstym lesie tropikalnym oraz do ścinania trzciny cukrowej na plantacjach. Obecnie wykorzystywana jest na przykład na biwakach czy obozach survivalowych.