• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Tasco Essentials 8x21 (165BCR)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Lornetka o stałym powiększeniu 8x stanowiąca doskonałe powiązanie formy, funkcjonalności i możliwości. Pokryta gumą, jest odporna na wszelkie działania typowych czynników zewnętrznych, może być używana nawet podczas deszczu. Niewielkie rozmiary lornetki zostały uzyskane miedzy innymi dzięki zastosowaniu dachowego (Roof) układu pryzmatu.

Soczewki wykorzystane do budowy urządzenia są w pełni powlekane dwutlenkiem tytanu, zapewnia to klarowny i bardzo jasny obraz także wyrazistość obserwowanych obiektów. Lornetka, dzięki swoim właściwościom: niewielkie rozmiary, wysoka jakość obrazu padającego na oko obserwatora, znajdzie uznanie wśród turystów, golfistów, wędkarzy czy nawet żeglarzy.

Dane techniczne
Powiększenie: 8x
Średnica obiektywu: 21mm
Pole widzenia: 94 m/1000 m
Wyjściowa źrenica: 2,5 mm
Układ pryzmatów: Roof
Waga: 260 g
W komplecie pasek na szyję, futerałDOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LORNETKACH:Jaką lornetkę kupić - poradnikLornetki - słowniczek  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

 

Zobacz również:

 

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Spodnie Surplus Vintage Engineer Black (55597.63)

Promocja cenowa tylko do wyczerpania zapasów! 

Kultowe spodnie M65 w odmianie 3/4 długości

 
Kule ołowiane kaliber .378 200 szt. (389073) Kule ołowiane wykonane przez niemiecką firmę HN Sport. Opakowanie zawiera 200 sztuk kul kalibru .378 (9,60 mm).
 
Smar silikonowy ICS (MC-12)

Specjalistyczny smar silikonowy opracowany z myślą o smarowaniu elementów napędowych AEG i ASG. Chroni koła zębate Gear Box przed nadmiernym

 

Czy wiesz, że...

Wiatrówki gładkolufowe o energii poniżej 17J, możesz kupić nawet na targu, a gwintowane tylko w koncesjonowanym sklepie, chociaż ani jedna ani druga nie jest bronią pneumatyczną wg obowiązującej ustawy.