• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Tasco Essentials 8x21 (SPL8211)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Lornetka z serii "Essentials" o stałym powiększeniu 8x i średnicy obiektywu 21 mm. Dobre rozwiązanie dla osób często spędzających wolny czas poza murami miast. Na uwagę zasługuje ładna linia stylistyczna oraz praktyczne pokrycie zapewniające pewny chwyt lornetki. W lornetce zastosowano układ pryzmatu typu "porro". Dodatkową zaletą jest wyjątkowo mała waga oraz kompaktowe rozmiary lornetki, dzięki czemu można łatwo schować ją w kieszeni, plecaku, czy damskiej torebce.

Dane techniczne
Powiększenie: 8x
Średnica obiektywu: 21 mm
Pole widzenia: 123 m/1000 m
Wyjściowa źrenica: 2,6 mm
Układ pryzmatu:Roof
Waga: 159 g
W komplecie pasek na szyję, futerał
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LORNETKACH:Jaką lornetkę kupić - poradnikLornetki - słowniczek  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

 

Zobacz również:

 

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Nóż składany Cold Steel Vaquero XL (21XVS)

Model z głownią 127 mm należący do serii noży składanych Cold Steel Vaquero. Ząbkowane głownie tych noży wzorowane są na kształcie tureckich

 
Amunicja kulowa Sauvestre 9.3x74R Francuska firma Sauvestre jest znanym na całym świecie producentem amunicji. Jej produkty charakteryzują się bardzo wysoką jakością i nowoczesnością.
 
Nóż Ka-Bar NAVY (1225) Flagowy model noża firmy Ka-Bar, który swą sławę zdobył jako oficjalny nóż amerykańskiej piechoty morskiej (US Marine Corps) podczas drugiej wojny
 

Czy wiesz, że...

Tonfa to rodzaj pałki, posiadający poprzeczny uchwyt z boku. Jest w standardowym wyposażeniu policjantów. Poprawnie używana świetnie nadaje się do obrony jak i ataku. Osoby biegłe we władaniu tonfą jako główne jej zalety wymieniają: łatwość, efektywność i bezpieczeństwo użycia. Pierwsze tonfy powstały w XVII wieku w Japonii.