• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Tasco Sonoma 10x25 (1610251)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Bardzo poręczna i wygodna lornetka z serii Sonoma amerykańskiej firmy Tasco. Posiada stałe powiększenie 10x. Wszystkie soczewki zostały pokryte antyrefleksyjną powłoką zapewniającą wysoką przejrzystość i bardzo dobrą transmisję światła.

Rozmiary lornetki sprawiają, że świetnie nadaje się ona dla turystów, spacerowiczów, rowerzystów, podczas imprez sportowych, koncertów czy jako lornetka teatralna. Można ją schować w każdej kieszeni , niewielkim plecaku a nawet w damskiej torebce.

W budowie urządzenia wykorzystano system pryzmatów typu Roof który sprawia, że rozmiary lornetki są niewielkie, budowa kompaktowa przy czym układ optyczny nie traci na swojej sprawności. 

Dane techniczne
Powiększenie: 10x
Średnica obiektywu: 25 mm
Pole widzenia: 96 m/1000 m
Wyjściowa źrenica: 2,5 mm
Układ pryzmatów: Roof
Waga: 320 g
W komplecie pasek na szyję, futerałDOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LORNETKACH:Jaką lornetkę kupić - poradnikLornetki - słowniczek  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

 

Zobacz również:

 

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Śrut Crosman Domed 5,08 mm 175 szt. Ciężki i precyzyjny śrut z zaokrągloną główką, kaliber .20 (5,08 mm) przeznaczony do karabinków wiatrówkowych. Produkowany
 
Zębatka sector do Gear Box ICS (MC-09)

Zębatka sector do gear box pistoletów i karabinków maszynowych firmy ICS.

Produkt objęty jest 6-miesięczną gwarancją.

Producent:

 
Pistolet ASG Sig Sauer P226 Full Metal (280112)

Pistolet sprężynowy na kulki 6 mm - replika pistoletu Sig Sauer P226, który został opracowany przez szwajcarską firmę SIG Arms International

 

Czy wiesz, że...

Typowa maska przeciwgazowa zbudowana jest z dwóch podstawowych części: twarzowej, wykonanej z gumy lub silikonu, oraz pochłaniacza (bądź filtropochłaniacza), który posiada materiał czyszczący powietrze. Jej podstawowym zadaniem jest ochrona dróg oddechowych, oczu i twarzy przed groźnymi substancjami.