• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Tasco Sonoma 16x50 (SN1650)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Amerykańska lornetka firmy Tasco o dużej mocy i atrakcyjnym wyglądzie. Urządzenie idealnie nadaje się dla osób potrzebujących dużego powiększenia a zarazem bardzo jasnego obrazu. Posiada stałe powiększenie 16x idealne do obserwacji szczegółów bardzo dalekich obiektów. Przez swoje parametry optyczne lornetka sprawdzi się idealnie jako narzędzie do obserwacji nocnej przez myśliwych, może służyć nawet miłośnikom gwiazd. Na powierzchni pokrytych dwutlenkiem tytanu soczewek, nie występuje zjawisko refleksów świetlnych. Także właściwie całe światło wpadające do tubusu trafia na źrenicę obserwatora co za tym idzie obraz jest bardzo jasny i klarowny. Lornetka oferuje bardzo szerokie pole widzenia dzięki zastosowaniu układu pryzmatu typu Porro, wykorzystujący przesunięcie soczewek obiektywu względem soczewek wzierników. .
Powiększenie: 16x
Średnica obiektywu: 50 mm
Pole widzenia: 61 m/1000 m
Wyjściowa źrenica: 5 mm
Układ pryzmatów: Porro
Waga: 793 g
W komplecie pasek na szyję, futerałDOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LORNETKACH:Jaką lornetkę kupić - poradnikLornetki - słowniczek  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

 

Zobacz również:

 

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Nóż Joker Olive Wood (CO37)

Nóż myśliwski hiszpańskiej firmy Joker wyróżniający się długim ostrzem (170 mm) oraz wygodną rękojeścią z drzewa oliwnego.

 
Gogle ochronne Bolle Blast (BLEPSI)

Duże, lekkie gogle o bardzo szerokim polu widzenia przeznaczone do długotrwałego noszenia w warunkach zagrożenia lecącymi odłamkami, pryskającymi

 
Celownik optyczny - noktowizor Night Owl 1,9x64 (NORS173) NORS 173 Night Owl to wysokiej jakości celownicza luneta noktowizyjna I generacji o powiększeniu 1.9x. Zasięg widzenia przy oświetleniu jakie zapewnia
 

Czy wiesz, że...

Miłośnicy szkoły przetrwania lub myśliwi używają nawet specjalnych naczyń i sztućców do jedzenia. Niezbędnik, czyli zestaw złożony z noża, łyżki i widelca, menażka, manierka lub piersiówka, to ekwipunek wielu miłośników przygód. Zostały one wymyślone dla wojska, więc ich głównymi zaletami są mała masa, niewielkie rozmiary i wytrzymałość.