• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Tasco Sonoma 7-21x40 (SN72140)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Lornetka firmy Tasco, ze zmiennym powiększeniem od 7 x do 21x i ze średnicą okularu 40 mm, jest urządzeniem które znajdzie uznanie wśród myśliwych i wymagających turystów.

Zmienne powiększenie jest niewątpliwym atutem tej lornetki, sprawia, że ma ona bardzo szerokie zastosowanie. Duże powiększenia umożliwiają obserwację szczegółów obiektu, natomiast niewielkie powiększenia świetnie sprawdzą się przy oglądaniu szerokich planów choćby podczas wycieczki w góry. Regulowane powiększenia to również możliwość zastosowani lornetki w ciągu dnia jak i w nocy. To właśnie zmienność powiększenia umożliwia takie dostrojenie źrenicy wyjściowej urządzenia aby jak największa ilośc światła przechodzącego przez pryzmaty i soczewki trafiała na nasze oko

W lornetce zastosowano układ pryzmatu typu Porro, który powiększa pole widzenia, a oprócz tego sprawią, że światło padające na oko obserwatora jest bardzo jasne. Aby podnieść wyrazistość obserwowanego obiektu producenci wyposażyli urządzenie w soczewki pokryte warstwą dwutlenku tytanu (TiO2) znacznie redukującą odbicia światła od płaszczyzn szkieł.

Dane techniczne:
Powiększenie: 7x - 21x
Średnica obiektywu: 40mm
Pole widzenia: 96m / 1000m (przy powiększeniu 7x)
Wyjściowa źrenica: 5,7 mm (przy powiększeniu 7x)
Waga: 810
System powlekania: Fully Coated
W komplecie pasek na szyję, futerał
System wyostrzenia: Central Focus 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LORNETKACH:Jaką lornetkę kupić - poradnikLornetki - słowniczek  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

 

Zobacz również:

 

Promocja organizatorów imprez
Dodaliśmy nowy dział, w którym opisywać będziemy firmy zajmujące się organizacją wszelkiego rodzaju imprez terenowych. Jeżeli jesteś zainteresowany zamieszczeniem informacji o Twojej firmie, skontaktuj się z administratorem wortalu www.Militaria.TM.pl

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Zegarek Smith&Wesson Chronograph (SWW-20S-Blk) Zegarek sportowy amerykańskiej firmy Smith&Wesson. Jego obudowa i pasek zostały wykonane ze stali nierdzewnej.
 Zegarek jest całkowicie
 
Optyka, broń i amunicja myśliwska, Marek Czerwiński Książka Marka Czerwińskiego jest publikacją na temat uzbrojenia myśliwskiego, przeznaczoną dla myśliwych, ale też dla strzelców sportowych i osób
 
Łącznik do dmuchawek Predator (C1) Łącznik jest przeznaczony dla użytkowników dmuchawek firmy Master Cutlery, którzy chcą przedłużyć swoją broń. Dzięki temu urządzeniu
 

Czy wiesz, że...

Metalowe gwiazdki, rzucane na filmach przez wojowników Ninja, nazywamy shuriken. Mają od trzech do dziesięciu ramion. Wprawiony wojownik podobno potrafił przeciąć takim pociskiem zbroję. Ostrza shuriken są obecnie produkowane, więc nie ma przeszkód by sprawdzić swoją celność i poczuć klimat dawnej Japonii.