• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Tasco Sonoma 8-20x50 (16820501)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

 

Firma Tasco od lat specjalizuje się w produkcji sprzętu optycznego przeznaczonego dla użytkowników poszukujących urządzeń nie drogich a zarazem wysokiej jakości. Znane są produkowane przez tą amerykańską firmę celowniki optyczne, kolimatory oraz cała gama lornetek zarówno amatorskich jak i przeznaczonych dla profesjonalistów.


Przedstawiona tutaj lornetka oferuje zmienne powiększenie od 8 do 20x, rozwiązanie takie pozwala obserwatorowi obejrzeć ogólny obraz interesującego go obiektu jak i, po zmianie powiększenia, jego dokładne szczegóły. Jest to więc sprzęt bardzo uniwersalny, który sprawdzi się we wszystkich warunkach.

Układ optyczny lornetki został zbudowany z wysokiej jakości szkła optycznego, układ pryzmatu typu Porro gwarantuje naprawdę szerokie pole widzenia nawet na największym przybliżeniu. Soczewki układu zostały wyposażone w powłoki antyrefleksyjne, niwelujące odbicia światła na powierzchniach soczewek, tym samym gwarantujące transmisję światła w układzie na wysokim poziomie.

Wszystkie elementy optyczne lornetki zostały z zamknięte w lekkim tubusie, zabezpieczonym od zewnątrz specjalną powłoką gumową, chroniąca całą lornetkę prze obicie a dodatkowo zapewniającą pewny chwyt użytkownikowi – ogranicza możliwość wyślizgnięcia lornetki z dłoni.

Tasco Sonoma 8-20x50 dedykowana jest obserwatorowi poszukującemu optyki obserwacyjnej, która sprawdzi się w każdych warunkach pozwoli obejrzeć szczegóły każdego obiektu. Jest to idealne urządzenie dla miłośników przyrody, ornitologów, ale również dla turystów czy uczestników imprez sportowych i koncertów.

Dane techniczne:
Pole widzenia: 76 m/1000 m (przy powiększeniu 8x)
Wyjściowa źrenica: 50 mm
Waga: 884 g

W komplecie pasek na szyję, futerał

Producent: Tasco, USA.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LORNETKACH:Jaką lornetkę kupić - poradnikLornetki - słowniczek  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

 

Zobacz również:

 

Promocja organizatorów imprez
Dodaliśmy nowy dział, w którym opisywać będziemy firmy zajmujące się organizacją wszelkiego rodzaju imprez terenowych. Jeżeli jesteś zainteresowany zamieszczeniem informacji o Twojej firmie, skontaktuj się z administratorem wortalu www.Militaria.TM.pl

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Montaż Hawke 2-częściowy średni 1 cal (HM6104) Solidny montaż dwuczęściowy angielskiej firmy Hawke, przeznaczony do celowników optycznych o tubusie 1". Bardzo dobre wykonanie, trwałość
 
Zegarek Smith&Wesson Campers (SWW-1173-BLK)

Zegarek survivalowy z kompasem amerykańskiej firmy Smith&Wesson. Charakteryzuje się małą wagą. Jego obudowa została wykonana ze stali nierdzewnej,

 
Nóż składany Joker Stamina Zamak - motylek (BR01) Popularny nóż typu "motylek". Długie na 10 cm ostrze po złożeniu ukryte jest między rękojeściami. Rękojeść wykonana jest z twardego, wytrzymałego
 

Czy wiesz, że...

Istnieje co najmniej kilka podstawowych typów ostrzy. Każdy ma swoje zalety i specjalne przeznaczenie. Na przykład warncliff sprawdza się przy struganiu i cięciu precyzyjnym, dagger stosowany jest w nożach wojskowych i służących do samoobrony, a trialing point znalazł zastosowanie w sprzęcie do skórowania.