• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Lornetka Tasco Specialty 8x21 (4821BK)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Mała i wygodna lornetka firmy Tasco. Soczewki użyte do budowy urządzenia pokryte są fluorkiem magnezu, tworzącym specjalna, antyrefleksyjną powłokę. Dzięki temu lornetka oferuje obserwatorowi bardzo wyrazisty i jasny obraz.

Światło wpadające do tubusu lornetki trafia na system pryzmatu typu Roof, polegający na tym, że soczewki wzierników są w tej samej linii co soczewki obiektywów. Takie rozwiązanie umożliwia bardzo kompaktową budowę lornetki, zmniejszeni jej rozmiarów do wymaganego minimum.

Lornetka Tasco Specialty 8x21 znajdzie uznanie wśród turystów, rowerzystów a nawet graczy w golfa właśnie dzięki swoim niewielkim rozmiarom. Można ją schować do niewielkiej torby czy nawet do kieszeni kurtki. Wygodę użytkowania tego sprzętu poprawia niewątpliwie system regulacji ostrości obu okularów za pomocą jednego pokrętła zwany Central Focus

Dane techniczne
Powiększenie: 8x
Średnica obiektywu: 21 mm
Pole widzenia: 124 m/1000 m
Wyjściowa źrenica: 2,6 mm
Układ pryzmatu: Roof
Waga: 210 g
W komplecie pasek na szyję, futerałDOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LORNETKACH:Jaką lornetkę kupić - poradnikLornetki - słowniczek  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Terminologia lornetek

Powiększenie - jest to stopień, w jakim oglądany obraz jest powiększany. Na przykład obserwacja lornetką z powiększeniem 7x35 powoduje, że oglądane obiekty wydają się być siedem razy bliżej niż widziane gołym okiem.Liczba następująca po x to średnica soczewek obiektywów (przednich szkieł) podana w milimetrach.

Układ pryzmatu - w lornetkach wziernik jest połączony z obiektywem poprzez układ pryzmatu. Dwa najpopularniejsze takie układy to układ odwracający Porro oraz układ dachowy. Układ pryzmatu typu Porro charakteryzuje się przesunięciem na zewnątrz soczewek obiektywów w stosunku do soczewek wzierników, co zapewnia na ogół większą głębię obrazu i szersze pole widzenia. Dachowy układ pryzmatu posiadają lornetki, których soczewki wzierników i obiektywów znajdują się w jednej linii, co daje bardziej kompaktową budowę.

Pole widzenia - jest to obejmowana przez lornetkę szerokość widzianego obszaru, znajdującego się w odległości 1.000 m - wyrażona w metrach.

Typy lornetek

7x35 - doskonałe lornetki dla turystów, myśliwych i miłośników sportu. Zapewniają szerokie pole widzenia. Cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Idealnie spełniają swoją rolę, gdy niespodziewanie chcemy przyjrzeć się czemuś bliżej.
7x50 - idealne do obserwacji w warunkach niewielkiej ilości światła. Dzięki nim można zobaczyć więcej kiedy słońce chowa się za horyzontem. Lornetki te to jaśniejszy obraz w trakcie nocnych obserwacji, przy zachmurzonym niebie i w trakcie wypraw żeglarskich. Lornetki tego typu są w stanie skupić nawet o 43 procent więcej światła niż lornetki standardowe.
10x50 - pozwalają zobaczyć więcej ponieważ przybliżają obraz dziesięciokrotnie. Dobrze skupiające światło soczewki obiektywów zapewniają wymaganą jasność obrazu. Lornetki te dają szansę wyraźnego przyjrzenia się oddalonym szczegółom.

 

Zobacz również:

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Okulary ochronne Bolle Contour Clear (CONTMPSI)

Eleganckie okulary zapewniające ochronę przed promieniami UV wg. europejskiej normy ochrony przed promieniowaniem nadfioletowym EN 170 UV.

 
Magazyn Militaria XX wieku nr 5/2005 Magazyn Militaria XX wieku przeznaczony jest dla miłośników historii, modelarstwa oraz sprzętu bojowego. Czasopismo prezentuje wysoki poziom zarówno
 
Kajdanki jednorazowe nylonowe HPE (1224)

Jednorazowe kajdanki samozaciskowe (tzw. zipki) z niezależnymi zapięciami na każdą z krępowanych kończyn. Wykonane z czarnego nylonu - bardzo

 

Czy wiesz, że...

Dwie podstawowe części siekiery to obuch (metalowy fragment tnący) i stylisko (rękojeść, wykonana najczęściej z drewna bądź tworzywa sztucznego). Obecnie stosuje się ją do rozdrabniania drewna opałowego, w pożarnictwie, a nawet jako broń.