• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Modułowa kamizelka taktyczna Uncle Mike's Modular Entry Vest (7702220)
Produkt chwilowo niedostępny

Lekka, modułowa kamizelka taktyczna amerykańskiego producenta wyposażenia taktycznego - Uncle Mike's.

Kamizelka wykonana została z siatki i kodry (nylonu balistycznego), dzięki czemu jest nie tylko lekka i doskonale oddycha, lecz jest wytrzymała na przecieranie i rozcięcia.
Dopasowanie do budowy ciała i wzrostu użytkownika zapewnia system regulacji na barkach oraz podwójny po bokach. Kamizelka zapinana jest na plastikowy zamek kostkowy YKK 10V oraz podwójny fastex (klamry szybkowypinane) - takie rozwiązanie gwarantuje szybką i bezawaryjną pracę jednoczesną z bezgłośnością w sytuacjach wymagających operacyjnej dyskrecji.

System mocowania ładownic i oporządzenia to popularny MOLLE - system taśm calowych, co 1 cal - z przodu jest ich 5, zaś na plecach aż 9!

Na plecach, od wewnętrznej strony, zapinana na velcro (rzep) znajduje się duża kieszeń np. na system hydracyjny, z przodu, na obu połach od wewnątrz, zamykane na zamki plastikowe spiralne YKK dwie mniejsze kieszenie 17 x 28 cm np. na dokumenty czy mapę.
Wysoko na karku zlokalizowano uchwyt ewakuacyjny, pod którym znajduje się otwór do wyprowadzenia wężyka systemu hydracyjnego. Pod nimi naszyto trzy rzędy pasów velcro  pozwalające umieścić napis służby, czy rodzaju sił. Od wewnętrznej strony, na wysokości karku znajduje się wkładka - jej profil dobrano w taki sposób, aby nie obcierała karku, nie uwierała go i jednocześnie zapewniała w miarę naturalną cyrkulację powietrza zapobiegając nadmiernemu poceniu się.

Usztywniacze w dołkach strzeleckich poprawiają złożenie do strzału z broni długiej, a ich wykończenie gumą zabezpiecza przed przesuwaniem się kolby. Nad dołkami strzeleckimi wszyto po jednym D-ringu pozwalającym zawiesić np. mikrofon radiostacji, czy lonżę (linkę retencyjną) do pistoletu noszonego w kaburze na piersi.

Jako element modułowego systemu mocowania oporządzenia kamizelka zapewnia także stabilność całości - dzięki 6 szlufkom do przewlekania pasa operacyjnego, zabezpiecza przed przesuwaniem także panele udowe oraz cały dobytek przenoszony na pasie.

Dzięki dużemu zakresowi regulacji może być przystosowana do wygodnego, codziennego użytku w warunkach normalnej służby, by po chwili z powodzeniem pełnić swoją rolę nałożona na osobistą kamizelkę z płytami balistycznymi - dostosowanie do zmienionej sylwetki zajmuje zaledwie kilka sekund!

Uncle Mike's Modular Entry Vest now avialable also in Poland in black and Olive Drab colours!

 

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

 

Zobacz również:

 

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Shotsaver Hawke (HK3423)Shotsaver Hawke (HK3423)

Shot Saver Combo jest urządzeniem składającym się z przeziernika oraz 14 końcówek o kalibrze od .177 (4.5mm) do .45 (11.42mm). Dzięki niemu

 
Celownik do łuków Nova i Eraser (3126) Celownik kompatybilny z łukami Eraser i Nova. Jest to urządzenie znacznie poprawiające precyzję celowania. Strzelec wyposażony w tego typu celownik
 
Osłona na okular Butler Creek Flip-Open

Zakrywka na szkła okularu celownika optycznego, wyprodukowana przez amerykańską firmę Butler Creek, skutecznie chroniąca soczewki przed zabrudzeniem,

 

Czy wiesz, że...

Celownik kolimatorowy ma sporo zalet w porównaniu do lunety. Umożliwia oddanie strzału przy słabym świetle, prawie nie ogranicza pola widzenia. Jedyną wadą takiego przyrządu jest konieczność dostarczenia energii elektrycznej (najczęściej z baterii lub akumulatorów).