• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Nóż Cold Steel Dragonfly O Tanto (88DT)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Puginał tanto z ekskluzywnej serii Dragonfly amerykańskiej firmy Cold Steel. Cechą charakterystyczną tej linii jest dominujący w zdobieniach motyw ważki.  Użyta stal i proces hartowania są tu identyczne jak w przypadku długich mieczy tej firmy, dzięki czemu uzyskano nie tylko piękną replikę ale i pełnowartościową broń białą.

Głownię wykonano z profesjonalnie hartowanej stali sprężynowej 1055, ostrze wyprowadzono tzw. szlifem zero-grind  bez wyraźnego przejścia między płazami a krawędzią tnącą. Nóż jest bardzo ostry i bez trudu tnie maty treningowe. Płazy głowni wypolerowano na wysoki połysk, natomiast szlif ostrza pozostawiono półmatowy, z lekkim satynowym połyskiem.

Rękojeść została wykonana z drewna i pokryta prawdziwą Same (skóra płaszczki - Raja ) oraz tradycyjnym jedwabnym oplotem. Na uwagę zwraca ozdobna Tsuba (jelec tarczowy), Kashira (głowica / kapturek rękojeści) oraz Menuki (dekoracyjny detal pod oplotem) wykonane w formie metalowych odlewów.

Pochwę - Saya wykonano z drewna pokrytego emalią naśladującą tradycyjną japońską lakę. W komplecie bogato dekorowany pokrowiec z jedwabnej tkaniny o wysokiej gramaturze.

Polecamy zaawansowanym adeptom sztuki miecza (Kenjitsu, Iaido, Kendo), miłośnikom kultury japońskiej oraz wszystkim kolekcjonerom broni.

Dane techniczne:
Długość ostrza: 381 mm
Grubość głowni: 7,8 mm
Stal: 1050 Steel
Pochwa: drewno
Długość całkowita: 533 mm
Waga: 652 g
Producent: Cold Steel, USA

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NOŻACH:Jaki nóż wybrać - poradnikZasady obchodzenia się z nożemPrzegląd akcesoriów do ostrzenia
                  >> Inne ważne informacje na temat noży  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

W tym dziale prezentujemy najwyższej jakości noże. W sklepie Militaria.pl dostępne są produkty najznamienitszych firm z całego świata.

 

Zobacz również:

 

Promocja organizatorów imprez
Dodaliśmy nowy dział, w którym opisywać będziemy firmy zajmujące się organizacją wszelkiego rodzaju imprez terenowych. Jeżeli jesteś zainteresowany zamieszczeniem informacji o Twojej firmie, skontaktuj się z administratorem wortalu www.Militaria.TM.pl

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Środek do czyszczenia lufy M-Pro7 Bore Gel 120 ml (0701202)

Nietoksyczny, bezzapachowy i całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego żel do czyszczenia lufy. Skutecznie reaguje z tlenkami miedzi, ołowiu

 
Wiatrówka Crosman T4 KT 4,5 mm

Strzelająca zarówno śrutem kulistym (typ BB), jak i grzybkowym (typ Diabolo) replika pierwszego na świecie "plastikowego pistoletu"

 
Multitool Leatherman Fuse Multitool należący do tej samej serii co Kick i Blast, charakteryzującej się ergonomicznie wyprofilowanymi rączkami kombinerek. Rozszerzony w stosunku
 

Czy wiesz, że...

Świstuła lub pokuna, to inna nazwa dmuchawki, czyli rurki, z której poprzez dmuchnięcie wystrzeliwujemy małą strzałkę. Pierwotnie broń była wykorzystywana przez Indian z Ameryki Południowej oraz Środkowej, a także w okolicach Indii. Teraz może być alternatywą dla paintballu, jeśli skorzystamy z amunicji wypełnionej farbą.