• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Nóż Cold Steel O Tanto (88BT)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Wierna replika puginału Tanto należący do wyposażenia bojowego kasty samurajów. Razem z mieczami Katana i Wakizashi stanowił podstawowy ekwipunek japoński szlachciców-wojowników. Jest najmniejszy z całej trójki, jednak ze względu na swoje wymiary najbardziej uniwersalny - pełnił zarówno funkcję dodatkowej broni do walki w zwarciu jak i broni do skrytego, codziennego noszenia.

Użyta stal i proces hartowania są tu identyczne jak w przypadku długich mieczy tej firmy, dzięki czemu uzyskano nie tylko piękną replikę ale i pełnowartościową broń białą.

Głownię wykonano z profesjonalnie hartowanej stali sprężynowej 1055, ostrze wyprowadzono tzw. szlifem zero-grind  bez wyraźnego przejścia między płazami a krawędzią tnącą. Nóż jest bardzo ostry i bez trudu tnie maty treningowe. Płazy głowni wypolerowano na wysoki połysk, natomiast szlif ostrza pozostawiono półmatowy, z lekkim satynowym połyskiem.

Rękojeść została wykonana z drewna i pokryta prawdziwą Same (skóra płaszczki - Raja ) oraz tradycyjnym jedwabnym oplotem. Na uwagę zwraca ozdobna Tsuba (jelec tarczowy), Kashira (głowica / kapturek rękojeści) oraz Menuki (dekoracyjny detal pod oplotem) wykonane w formie metalowych odlewów.

Pochwę - Saya wykonano z drewna pokrytego emalią naśladującą tradycyjną japońską lakę. W komplecie bogato dekorowany pokrowiec z jedwabnej tkaniny o wysokiej gramaturze.

Polecamy zaawansowanym adeptom sztuki miecza (Kenjitsu, Iaido, Kendo), miłośnikom kultury japońskiej oraz wszystkim kolekcjonerom broni.

Dane techniczne:
Długość ostrza: 336 mm
Grubość głowni: 7,1 mm
Stal: 1050 Steel
Długość całkowita: 489 mm
Waga: 520 g
Producent: Cold Steel, USA

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NOŻACH:Jaki nóż wybrać - poradnikZasady obchodzenia się z nożemPrzegląd akcesoriów do ostrzenia
                  >> Inne ważne informacje na temat noży  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

 

Zobacz również:

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Alarm - czujnik czadu Kidde Compact (900-0233UK) Podstawowa wersja detektora przeznaczona do monitorowania pomieszczeń zagrożonych emisją tlenku węgla. Kontrola polega na cyklicznym pomiarze (interwał
 
Miecz MC Katana Black Deluxe (YK-48BK) Replika tradycyjnego japońskiego miecza Katana amerykańskiej firmy Master Cutlery.
Głownię wykonano z hartowanej stali nierdzewnej 440A, na której
 
Pistolet ASG CO2 GC104 (GC104) G - Pistolet GC104

Replika pistoletu wykonana z elementów z ABSu oraz metalu. Replika zasilana nabojami CO2 12g, które umieszcza się w chwycie

 

Czy wiesz, że...

Kefija to tradycyjne nakrycie głowy Arabów zrobione z kwadratowego kawałka materiału owiniętego wokół głowy. Spotyka się różne kolory, często na chustach widnieje jakiś wzór. W Polsce zazwyczaj nazywana jest arafatką – nazwa wywodzi się od palestyńskiego przywódcy Jasera Arafata.