• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Nóż Kershaw Zero Tolerance 0170
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Duży nóż typu combat-utility, którego uniwersalność znajdzie zastosowanie w survivalowych wypadach, a także jako narzędzie robocze i oręż dla pracowników służb mundurowych. Prosta i zarazem wysoce funkcjonalna budowa czyni z noża Zero Tolerance niezniszczalnego kompana podczas pracy jak i podczas wypraw w terenie.

Głownię o profilu clip-point wykonano ze stali narzędziowej Sandvik 14C28N. Ostrze wyprowadzono wysokim szlifem płaskim, co przy sporej szerokości głowni zapewnia doskonałe właściwości tnące. W celu ochrony przed korozją zarówno głownię jak i trzpień pokryto czarną powłoką epoksydową.

Rękojeść o konstrukcji full-tang składa się z dwóch profilowanych okładzin z tworzywa G10, które przykręcono do trzpienia za pomocą śrub imbusowych. Rękojeść jest ergonomicznie wyprofilowana i zapewnia bardzo pewny chwyt. Przed przypadkowym zsunięciem się dłoni na ostrze chroni pełniący funkcję jelca odpowiednio ukształtowany występ w trzpieniu. W tylnej części trzpień noża wystaje poza okładziny rękojeści i jest ukształtowany w formie szerokiego zbijaka, dzięki czemu może służyć do awaryjnego rozbijania szyb oraz jako dodatkowe narzędzie polowe. Z tyłu rękojeści znajduję się też otwór, przez który można przewlec linkę zabezpieczającą lub rzemień.

Do noża dołączono wytrzymałą pochwę wykonaną z kydexu. Przed wypadnięciem noża zabezpiecza pasek zapinany zatrzaskiem.

Dane techniczne:
Długość ostrza: 144 mm
Stal: Sandvik 14C28N
Ostrze: gładkie
Rękojeść: G10
Pochwa: kydex
Długość całkowita: 294 mm
Waga: 312 g
Producent: Kershaw, USA 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NOŻACH:Jaki nóż wybrać - poradnikZasady obchodzenia się z nożemPrzegląd akcesoriów do ostrzenia                   >> Inne ważne informacje na temat noży  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

W tym dziale prezentujemy najwyższej jakości noże. W sklepie Militaria.pl dostępne są produkty najznamienitszych firm z całego świata.

 

Zobacz również:

 

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Chusta Buff Original Metal Tribal (BUF11567)

Original Buff® to wszechstronny dodatek, który w zależności od pogody chroni Cię przed wiatrem, zimnem lub prażącym słońcem. Wykonany

 
Magazynek CO2 do replik GC-0334 (GC-0334M) G Gazowy magazynek CO2 do replik P14 produkcji KJ Works. Mieści 26 kulek BB kalibru 6 mm.
 
Karabin snajperski MP001D - REAL WOOD (MP001D-RW) G

Replika karabinu snajperskiego MP001

Wykonana z metalu oraz drewna replika karabinu snajperskiego firmy AGM. Z polerowanego drewna wykonano

 

Czy wiesz, że...

Najbardziej znane scyzoryki produkowane są w Szwajcarii. Ich podstawową częścią jest nóż ze składaną głownią oraz różne narzędzia, na przykład otwieracz do butelek, nożyczki czy korkociąg. Spotyka się nawet scyzoryki, których jednym z elementów jest przenośna pamięć USB.