• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Nóż składany Cold Steel Pocket Bushman (95FB)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Wytrzymały nóż składany zaprojektowany specjalnie do ciężkiej pracy i zastosowań survivalowych. Zwraca uwagę monolityczna, stalowa konstrukcja rękojeści oraz nowatorska blokada Ram-Safe-Lock.

Ostrze o profilu clip-point wykonano z niemieckiej stali nierdzewnej Krupp 4116, ostrze wyprowadzono szlifem płaskim pełnym. Kołek w głowni pozwala na szybkie otwarcie noża jedną ręką.

W pozycji otwartej głownia blokowana jest nowatorską, a zarazem prostą i niezawodną blokadą Ram-Safe-Lock. Stalowy trzpień, poruszający się w kanale wewnątrz rękojeści, jest dociskany przez sprężynę śrubową i gdy tylko ostrze znajduje się w pozycji otwartej, zachodzi w odpowiednie wycięcie w tylnej części głowni. Aby nóż odblokować należy trzpień odciągnąć do tyłu, co najłatwiej zrobić ciągnąc za linę w tylnej części rękojeści.

Rękojeść o monolitycznej konstrukcji wykonano metodą tłoczenia z grubej, stalowej blachy. Zwraca uwagę mocne wyprofilowanie i wyraźne zagłębienie pod palec wskazujący, dzięki czemu, mimo gładkich stalowych powierzchni, chwyt jest pewny i bezpieczny.

Wygodne, codzienne noszenie zapewnia sprężysty klips w tylnej części rękojeści umożliwiający przypięcie złożonego noża do paska lub o krawędź kieszeni.

Dane techniczne:
Długość głowni: 114 mm
Grubość głowni: 3,5 mm
Stal: Krupp 4116 (nierdzewna)
Rękojeść: stal nierdzewna 420
Blokada: Ram-Safe
Długość całkowita: 260 mm
Waga: 173 g
Producent: Cold Steel, USA

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NOŻACH:Jaki nóż wybrać - poradnikZasady obchodzenia się z nożemPrzegląd akcesoriów do ostrzenia                   >> Inne ważne informacje na temat noży  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

W tym dziale prezentujemy najwyższej jakości noże. W sklepie Militaria.pl dostępne są produkty najznamienitszych firm z całego świata.

 

Zobacz również:

 

Promocja organizatorów imprez
Dodaliśmy nowy dział, w którym opisywać będziemy firmy zajmujące się organizacją wszelkiego rodzaju imprez terenowych. Jeżeli jesteś zainteresowany zamieszczeniem informacji o Twojej firmie, skontaktuj się z administratorem wortalu www.Militaria.TM.pl

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Koszulka Termoaktywna Columbia Baselayer D/R BLK

Męska koszulka z długim rękawem Base Layer Midweight
Ubranie noszone najbliżej skóry jest wyznacznikiem wygody. Opracowana we współpracy

 
Radiotelefon PMR Maxcom WT 300 Solar Solar WT300 to bardzo prosty w obsłudze, amatorski radiotelefon pracujący w systemie PMR (Private Mobile Radio). Urządzenie to operuje w częstotliwościach
 
Zębatka sector do Gear Box ICS (MC-09)

Zębatka sector do gear box pistoletów i karabinków maszynowych firmy ICS.

Produkt objęty jest 6-miesięczną gwarancją.

Producent:

 

Czy wiesz, że...

Broń myśliwską można podzielić ze względu na zastosowanie na strzelby, sztucery i broń kombinowaną. Strzelby posiadają jedną lub dwie gładkie lufy, a charakterystyczną cechą sztucerów są lufy gwintowane. Broń kombinowana łączy natomiast oba typy luf.