Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Nóż składany CRKT M16-01Z
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Kolejny rewelacyjny nóż EDC (every day carry - nóż codziennego użytku) zaprojektowany przez Kita Carsona

Oparty na znakomitej serii M16 nóż wyposażono w okładziny z tworzywa Zytel (nylon zbrojony włóknami szklanymi), które charakteryzuje się ogromną twardością i odpornością na uszkodzenia. W budowie noża wykorzystano podkładki z teflonu dzięki którym ostrze otwiera się gładko i pewnie, a śruba stanowiąca oś obrotu pozwala na wyregulowanie siły potrzebnej do otwarcia ostrza.

Głownię o profilu Spear-point wykonano z wysokowęglowej, twardej stali AUS 4, która idealnie balansuje między twardością ostrza a utrzymywaniem jego ostrości, a także pozwala się łatwo naostrzyć w warunkach polowych. Ostrze posiada fliper, który pozwala na otworzenie jedną ręką i chroni dłoń przed ześlizgnięciem się na ostrze.

Ostrze po rozłożeniu jest blokowane podwójną, automatyczną blokadą liner-lock plus AutoLAWKS, która po otwarciu noża sama się blokuje.


Nóż jest też wyposażony w klips pokryty teflonem, ułatwiający codzienne noszenie noża przy pasie lub w kieszeni.

Dane techniczne:
Długość całkowita: 18,1 cm
Długość ostrza: 7,6 cm
Grubość ostrza: 0,20 cm
Długość po złożeniu: 10,2 cm
Rękojeść: Zytel
Blokada ostrza: liner-lock + AutoLAWKS
Waga: 120 g 
Producent: CRKT, USA

 

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

W tym dziale prezentujemy najwyższej jakości noże. W sklepie Militaria.pl dostępne są produkty najznamienitszych firm z całego świata.

 

Zobacz również:

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Tarcze strzeleckie Crosman 25 szt. (0486)

Zestaw 2-stronnych tarcz strzeleckich z punktowanymi polami dla strzelań na dystansie 25 stóp (ok. 8 metrów). Z jednej strony znajdują

 
Wiatrówka Baikał MP-654K Makarov 4,5 mm blk Pistolet wiatrówka z gwintowaną lufą kaliber 4.5 mm na śrut stalowy okrągły (BB), renomowanej firmy Baikal. Wierna replika broni palnej.
 
Mata łucznicza Freddo 80x80x17 cm (5408)

Mata łucznicza to niezbędne urządzenie przy uprawianiu takiej dyscypliny jak łucznictwo. Służy ona do przytwierdzenia tarczy lub innego celu,

 

Czy wiesz, że...

Celownik optyczny, czyli popularna luneta, składa się z obiektywu, okularu oraz systemu odwracającego. Proste urządzenia nie mają regulacji, te bardziej złożone oferują możliwość zmiany położenia i powiększenia. Karabin z takim sprzętem optycznym nazywany jest potocznie snajperką.