Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Nóż składany CRKT M21-14SFG Special Forces G10
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Kolejna odsłona bardzo popularnego modelu M21-14 zaprojektowanego przez Kita Carsona. Zachowane zostało ostrze typu Spear point, z uwydatnionym brzuchem aby zachować właściwości tnące. Nadal nad bezpieczeństwem pracy czuwają dwie blokady - liner lock oraz AutoLAWKS. Ostrze jest zaopatrzone w ząbkowanie Veff. Jest ono nachylone pod kątem 60 stopni aby jeszcze lepiej ciąć liny i inne ciężkie do przecięcia materiały. Dodatkiem wyróżniającym model Special Forces są dwa jelce zapobiegające ześlizgnięciu się dłoni na ostrze nawet w trakcie prac w środowisku bardzo wilgotnym.

Nowy jest materiał rękojeści - zamiast lotniczego aluminium nóż wyposażono w okładziny z tworzywa G10. Jego główne cechy to doskonały chwyt dzięki agresywnej teksturze, bardzo duża odporność na uszkodzenia (zarówno mechaniczne jak i chemiczne), mniejsza waga oraz to, że jest izolatorem o niskim cieple właściwym - dzięki temu jest chłodniejszy w dotyku w lecie a zimą cieplejszy. 

Nóż posiada klips umożliwiający zawieszenie przy pasie czy w kieszeni. Klips ma możliwość przykręcenia w 4 różnych pozycjach co pozwala na indywidualne dopasowanie sposobu jego przenoszenia.

Dane techniczne:
Długość całkowita: 23.5 cm
Długość ostrza: 9.8 cm
Grubość ostrza: 0.35 cm
Długość po złożeniu: 13.7 cm
Rękojeść: G10
Blokada ostrza: Liner lock + AutoLAWKS
Ostrze: Spear point, ząbkowane typu Veff
Waga: 167 g
Stal: 8Cr14
Producent: CRKT, USA

 

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

W tym dziale prezentujemy najwyższej jakości noże. W sklepie Militaria.pl dostępne są produkty najznamienitszych firm z całego świata.

 

Zobacz również:

 

Promocja organizatorów imprez
Dodaliśmy nowy dział, w którym opisywać będziemy firmy zajmujące się organizacją wszelkiego rodzaju imprez terenowych. Jeżeli jesteś zainteresowany zamieszczeniem informacji o Twojej firmie, skontaktuj się z administratorem wortalu www.Militaria.TM.pl

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Nóż Ka-Bar Tanto Short (1254) Nóż bojowy o stałej klindze amerykańskiej firmy Ka-Bar. Stylistyką nawiązuje do słynnego mod Mk.II, którego początki, to działania
 
Nóż Kershaw Outcast (1079) Duży nóż/maczeta renomowanej firmy Kershaw, który z powodzeniem zastąpi niewielką siekierę, zachowując dobre właściwości tnące
 
Nóż Joker Olive Wood (CO37)

Nóż myśliwski hiszpańskiej firmy Joker wyróżniający się długim ostrzem (170 mm) oraz wygodną rękojeścią z drzewa oliwnego.

 

Czy wiesz, że...

Celownik optyczny, czyli popularna luneta, składa się z obiektywu, okularu oraz systemu odwracającego. Proste urządzenia nie mają regulacji, te bardziej złożone oferują możliwość zmiany położenia i powiększenia. Karabin z takim sprzętem optycznym nazywany jest potocznie snajperką.