• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Nóż składany Joker Bull Horn Navaja (NA00)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Wierna i w pełni funkcjonalna replika tradycyjnego noża Navaja w wykonaniu hiszpańskiej firmy Joker, znanej głównie z produkcji doskonałych noży myśliwskich.
Geneza noży typu Navaja sięga późnego średniowiecza, zaś ostateczny kształt nóż ten uzyskał w wieku XVII, stając się ulubioną bronią hiszpańskich zawodowych nożowników - Navajeros. Bez wątpienia był to jeden z pierwszych sprawnie działających typów noży składanych w Europie, zaś ówczesne rozwiązanie problemu blokowania głowni wciąż znajduje zastosowanie w nowoczesnych odmianach blokady typu back-lock.

Szkielet noża wykonano z mosiądzu, mechanikę ze stali nierdzewnej, a okładziny rękojeści z polerowanego bawolego rogu. Całość połączono za pomocą nitów. Głownię o profilu bowie wykonano ze stali nierdzewnej 440A, ostrze wyprowadzono szlifem wklęsłym. Głownia jest blokowana tzw. zamkiem baskijskim, protoplastą blokady typu back-lock.

Doskonały wybór dla kolekcjonerów broni białej, a także wszystkich, którzy cenią połączenie funkcjonalności ze stylistyką retro.

Dane techniczne:
Długość głowni: 110 mm
Grubość głowni: 2 mm
Stal: 440A
Ostrze: gładkie
Rękojeść: róg i mosiądz
Blokada: zamek baskijski (zbliżona do back-lock)
Otwieranie: manualne
Długość całkowita: 242 mm (rozłożony)
Producent: Joker/HiszpaniaDOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NOŻACH:Jaki nóż wybrać - poradnikZasady obchodzenia się z nożemPrzegląd akcesoriów do ostrzenia
                  >> Inne ważne informacje na temat noży  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

W tym dziale prezentujemy najwyższej jakości noże. W sklepie Militaria.pl dostępne są produkty najznamienitszych firm z całego świata.

 

Zobacz również:

Scyzoryk Victorinox Spartan Camo (1.3603.94)

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Wiatrówka Gamo PT-85 BlowBack 4,5 mm (6111376)

Wyprodukowany w Japonii na zlecenie hiszpańskiej firmy Gamo pistolet pneumatyczny wzorowany na współczesnych pistoletach wojskowych. Zasilany

 
Latarka czołowa, awaryjna Petzl e+LITE (E02P3)

Ultrakompaktowa latarka czołowa, którą można zawsze zabrać ze sobą. Niezawodna, wydajna, praktyczna.

Jej całkowitą niezawodność

 
Akumulator ASG NiMh 8,4V 3000 mAH (14713) Akumulator Ni-Mh 8,4V 3000 mAh składający się z siedmiu ogniw, przeznaczony do replik aeg. Montowany w kolbach stałych i chwytach przednich. Posiada
 

Czy wiesz, że...

Spłonka to miniaturowy ładunek wybuchowy, którego zadaniem jest wywołanie właściwego wybuchu, na przykład prochu strzelniczego. Wykonana jest przeważnie z mosiężnej lub miedzianej puszki wypełnionej materiałem wybuchowym, który zdetonuje się podczas uderzenia iglicy.