Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Nóż składany Kershaw Leek G10, S30V (1660G10)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Najnowsza wersja popularnego noża codziennego użytku firmy Kershaw charakteryzująca się wykorzystaniem w konstrukcji topowych materiałów kojarzących się bardziej z nożami taktycznymi najwyższej klasy niż z niewielkim nożem ogólnoużytkowym.

Szkielet rękojeści stanowią dwie stalowe płytki z hartowanej stali nierdzewnej, natomiast okładziny wykonano z głęboko teksturowanego laminatu G-10. Całość połączono śrubami typu torx. Faktura rękojeści w połączeniu z ergonomicznym kształtem zapewnia pewny, wygodny chwyt oraz pełną kontrolę nad nożem nawet w mokrych dłoniach.

Głownię o profilu spike wykonano z awangardowej stali nierdzewnej CPM S30V, ostrze wyprowadzono szlifem wklęsłym.
Na głowni umieszczono kołek obsługiwany kciukiem, dzięki któremu można łatwo otworzyć nóż jedną ręką. Ponadto głownia posiada flipper, który wystarczy popchnąć palcem wskazującym aby błyskawicznie otworzyć nóż. Po otwarciu noża flipper stanowi dodatkową gardę dla palców.

Otwieranie jest wspomagane opatentowanym przez firmę Kershaw sprężynowym mechanizmem Speed-Safe, który sprawia, iż nóż otwiera się niemal jak automat. Aby uniknąć możliwości przypadkowego otwarcia model Leek wyposażono w suwakowy bezpiecznik umieszczony z tyłu rękojeści.
W pozycji otwartej głownia blokowana jest za pomocą blokady typu Liner-Lock.

Wygodne, codzienne noszenie zapewnia sprężysty klips umożliwiający przypięcie noża za paskiem lub o krawędź kieszeni.

Dane techniczne:
Długość głowni: 75 mm
Stal: S30V
Ostrze: gładkie
Rękojeść: G10
Blokada: Liner-Lock
Otwieranie: półautomatyczne/speed-safe
Długość (złożony): 103 mm
Masa: 65 g
Producent:Kershaw, USADOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NOŻACH:Jaki nóż wybrać - poradnikZasady obchodzenia się z nożemPrzegląd akcesoriów do ostrzenia
                  >> Inne ważne informacje na temat noży

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

W tym dziale prezentujemy najwyższej jakości noże. W sklepie Militaria.pl dostępne są produkty najznamienitszych firm z całego świata.

   

Inne w tej kategorii:

 
Reklama

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieć ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Katalog stron

Czołgi II Wojny

Czołgi II Wojny

Serwis internetowy poświęcony tematyce broni pancernej z okresu II Wojny Światowej, którego przewodnim tematem są czołgi.

Kto jest online?

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 

Polecamy

Race Race, które podkreślą doniosłość różnych okazji. Race mają zastosowanie nie tylko przy okazji zabaw sylwestrowych, ale służą również
 
Pistolet ASG Beretta 92F (AP-009) Sprężynowa replika pistoletu Beretta 92F. Napinana ręcznie przez zamek sprężyna nadaje kulce prędkość początkową ok. 65 m/s.

Wymienny,
 
Nóż składany Spyderco/Byrd Raven (BY08BK) Średnich rozmiarów nóż codziennego użytku o całkowicie metalowej konstrukcji.
BYRD to nowa, niskobudżetowa linia Spyderco o bardzo
 

Ostatnie nowości

Czy wiesz, że...

Oprócz kształtu ostrza, przy wyborze noża należy zwrócić uwagę na rodzaj krawędzi tnącej i szlifów. Dwa podstawowe typy krawędzi to gładkie i ząbkowane (stosuje się także oba typy razem). Rodzajów szlifów jest znacznie więcej.