Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Nóż składany Kershaw SPEED BUMP (1595)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Nieskobudżetowa wersja noża Kershaw SpecBump, w której, przy zastosowaniu mniej wyszukanych materiałów, zachowano wszytskie zalety ambitnego projektu Ken'a Onion'a.

Model Speed Bump prócz oryginalnego wzornictwa charakteryzuje wytrzymałość, ergonomia oraz wysoka jakość wykonania.
Szkielet rękojeści wykonano ze stali nierdzewnej natomiast okładziny z profilowanego tworzywa Akulon. Całość skręcono śrubami.
Antypoślizgowe wkładki z gumy Santoprene oraz ergonomiczny kształt sprawiają, iż nóż doskonale leży w dłoni.

Głownię o profilu zmodyfikowanego recurve / drop-point wykonano ze szwedzkiej stali nierdzewnej Sandvik 13C26, ostrze wyprowadzono szlifem wklęsłym.
Na głowni umieszczono kołek obsługiwany kciukiem, dzięki któremu można łatwo otworzyć nóż jedną ręką. Ponadto głownia posiada flipper, który wystarczy popchnąć palcem wskazującym aby błyskawicznie otworzyć nóż. Po otwarciu noża flipper stanowi dodatkową gardę dla palców.

Otwieranie jest wspomagane opatentowanym przez firmę Kershaw sprężynowym mechanizmem Speed-Safe, który sprawia, iż nóż otwiera się niemal jak automat. Aby uniknąć możliwości przypadkowego otwarcia model Speed Bump wyposażono w suwakowy bezpiecznik umieszczony w rękojeści.
Głownia jest blokowana nową blokadą Stud-Lock, gdzie elementem blokującym jest opisany wyżej ruchomy kołek (Stud) służący też do otwierania, który po otwarciu noża zapiera się o górną część rękojeści dociskany niewielką spiralną sprężyną umieszczoną w głowni.

Wygodne przenoszenie zapewnia sprężysty klips umożliwiający przypięcie noża za paskiem lub o krawędź kieszeni.

Dane techniczne:
Długość głowni: 92 mm
Stal: Sandvik 13C26
Ostrze: gładkie
Rękojeść: Akulon/Santopreene
Blokada: Liner-Lock
Otwieranie: półautomatyczne/speed-safe
Długość (złożony): 125 mm
Masa: 142 g
Producent:Kershaw, USADOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NOŻACH:Jaki nóż wybrać - poradnikZasady obchodzenia się z nożemPrzegląd akcesoriów do ostrzenia
                  >> Inne ważne informacje na temat noży

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

W tym dziale prezentujemy najwyższej jakości noże. W sklepie Militaria.pl dostępne są produkty najznamienitszych firm z całego świata.

   

Inne w tej kategorii:

 
Reklama

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieć ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Katalog stron

Czołgi II Wojny

Czołgi II Wojny

Serwis internetowy poświęcony tematyce broni pancernej z okresu II Wojny Światowej, którego przewodnim tematem są czołgi.


Polecamy

Okulary taktyczne Bolle Tracker Smoke (TRACPSF)

Okulary taktyczne o zwiększonej wytrzymałości szyb. Szczelne przyleganie zapewnia profilowana oprawa od strony przylegającej do twarzy wykończona

 
Nóż składany Leatherman E306X (830365)


Głownię o profilu clip-point wykonano ze stali nierdzewnej 154 CM, charakteryzującej się wysoką odpornoscią na stępienie. Szybkie i wygodne

 
Smar Break Free CLP 20 ml CLP (skrót ang. Clean, Lubricatt, Protect) to nazwa wszechstronnego środka do czyszczenia, smarowania i konserwacji elementów metalowych broni, wyposażenia
 

Czy wiesz, że...

Typowa maska przeciwgazowa zbudowana jest z dwóch podstawowych części: twarzowej, wykonanej z gumy lub silikonu, oraz pochłaniacza (bądź filtropochłaniacza), który posiada materiał czyszczący powietrze. Jej podstawowym zadaniem jest ochrona dróg oddechowych, oczu i twarzy przed groźnymi substancjami.