• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Nóż składany Master Cutlery Firefighter BLK CH-887BK
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Składany nóż ratowniczy posiadający prócz bezpiecznego, ząbkowanego ostrza solidny zbijak do szyb oraz bezpieczny przecinak do pasów w tylnej części rękojeści. Zwraca uwagę estetyka projektu i wysoka jakość wykończenia.

Model ten charakteryzuje się lekką a zarazem wytrzymałą konstrukcją. Szkielet wykonano z anodyzowanego na kolor czarny aluminium, przy czym płytki są na tyle grube, iż stanowią integralną rękojeść. Wewnątrz umieszczono stalowy pół-szkielet w formie pojedynczego linera, pełniący przede wszystkim funkcję blokady typu liner-lock. Całość tej wytrzymałej konstrukcji skręcono śrubami.

Głownię o wygiętym łukowato kształcie, który uniemożliwia zacięcie poszkodowanego przy odcinaniu go od pasów bezpieczeństwa czy cięciu jego ubrania wykonano ze stali nierdzewnej 440. Ostrze jest ząbkowane co poprawia właściwości tnące w przypadku cięcia lin, sznurów czy ubrań. Całość ostrza jest satynowana. Na głowni umieszczono obustronny kołek obsługiwany kciukiem, dzięki któremu można łatwo otworzyć nóż zarówno prawą jak i lewą ręką. W pozycji otwartej głownia blokowana jest blokadą typu liner-lock.

Wygodne, codzienne noszenie zapewnia sprężysty klips umożliwiający przypięcie noża za paskiem lub o krawędź kieszeni.

Dane techniczne:
Długość głowni: 85 mm
Grubość głowni: 2,5 mm
Szerokość głowni: 32 mm
Stal: 440
Rękojeść: aluminium
Blokada: liner-lock
Otwieranie: kołek (obustronny)
Długość całkowita: 210 mm
Długość złożonego: 128 mm
Producent: Master Cutlery, USADOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NOŻACH:Jaki nóż wybrać - poradnikZasady obchodzenia się z nożemPrzegląd akcesoriów do ostrzenia
                  >> Inne ważne informacje na temat noży  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

W tym dziale prezentujemy najwyższej jakości noże. W sklepie Militaria.pl dostępne są produkty najznamienitszych firm z całego świata.

 

Zobacz również:

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Zegarek Smith&Wesson Pilots Watch (SWW-180) Zegarek survivalowy amerykańskiej firmy Smith&Wesson. Posiada czarną, metalową i wytrzymałą bransoletę. Jego obudowa została wykonana ze stali
 
Kulki paintballowe Brass Eagle (154000PI)

Kulka zawiera w sobie organiczną ciecz w cienkiej powłoce żelatynowej. Zastosowano barwnik spożywczy, dzięki czemu ślady "trafień"

 
Wiatrówka Diana-54 Air King 4,5 mm

Wiatrówka z gwintowaną lufą kaliber 4,5 mm z bocznym naciągiem.
Profesjonalnie wyprofilowana i bardzo wygodna kolba z drewna bukowego

 

Czy wiesz, że...

Kefija to tradycyjne nakrycie głowy Arabów zrobione z kwadratowego kawałka materiału owiniętego wokół głowy. Spotyka się różne kolory, często na chustach widnieje jakiś wzór. W Polsce zazwyczaj nazywana jest arafatką – nazwa wywodzi się od palestyńskiego przywódcy Jasera Arafata.