• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Nóż składany Master Cutlery Makata (C-718)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Poteżny nóż taktyczny zaliczany do klasy mega-folders. Efektowny przedmiot kolekcjonerski a zarazem w 100% funkcjonalny nóż składany, który dzięki swym wymiarom i wytrzymaości może zastąpić średniej wielkości nóż z głownią stałą.

Szkielet rękojeści noża wykonano z grubych płytek z hartowanej stali nierdzewnej, okładziny z lamitatu micarta, a okolicę osi obrotu głowni wzmocniono stalowym bolsterem. Całość skręcono 6 śrubami.

Częściowo ząbkowaną głownię o zmodyfikowanym profilu recurve / clip-point z wykonano ze stali nierdzewnej 440A. Ostrze wyprowadzono szlifem chisel. Na głowni umieszczono otwór pod kciuk, dzięki któremu można łatwo otworzyć nóż zarówno prawą jak i lewą ręką.
W pozycji otwartej głownia blokowana jest blokadą Liner-Lock o grubości Frame-Lock'a.

Wygodne przenoszenie zapewnia znajdująca się w komplecie nylonowa kabura do noszenia na pasku.

Dobry wybór dla kolekcjonerów oraz fanów militariów.

Dane techniczne:
Długość głowni: 115 mm
Grubość głowni: 4 mm
Stal: 440A
Ostrze: częściowo ząbkowane
Rękojeść: stal+micarta
Blokada: liner-lock
Otwieranie: kołek
Długość całkowita: 272 mm
Producent: Master Cutlery, USADOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NOŻACH:Jaki nóż wybrać - poradnikZasady obchodzenia się z nożemPrzegląd akcesoriów do ostrzenia
                  >> Inne ważne informacje na temat noży  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

W tym dziale prezentujemy najwyższej jakości noże. W sklepie Militaria.pl dostępne są produkty najznamienitszych firm z całego świata.

 

Zobacz również:

 

Promocja organizatorów imprez
Dodaliśmy nowy dział, w którym opisywać będziemy firmy zajmujące się organizacją wszelkiego rodzaju imprez terenowych. Jeżeli jesteś zainteresowany zamieszczeniem informacji o Twojej firmie, skontaktuj się z administratorem wortalu www.Militaria.TM.pl

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Modułowa kamizelka taktyczna SPECOPS Kaliber93 (MKT-K93)

Modułowa kamizelka taktyczna z systemem taśm mocujących oporządzenie MOLLE - system pasów 1-calowych przyszytych co 1 cal.

 
Nóż Kershaw carabiner tool (1004NBX)

Kompaktowy multitool firmy Kershaw. Oferuje cały szereg przydatnych na wyprawie funkcji. Rękojeść będąca jednocześnie karabinkiem wykonana została

 
Śrut Air Arms Field 5,52 mm 500 szt. Ciężki (16 gr) śrut nadkalibrowy do silnych wiatrówek o długiej, gwintowanej lufie. Śrut posiada wypukłe, półokrągłe czoło, dzięki
 

Czy wiesz, że...

Kefija to tradycyjne nakrycie głowy Arabów zrobione z kwadratowego kawałka materiału owiniętego wokół głowy. Spotyka się różne kolory, często na chustach widnieje jakiś wzór. W Polsce zazwyczaj nazywana jest arafatką – nazwa wywodzi się od palestyńskiego przywódcy Jasera Arafata.