• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Nóż składany Opinel No.2 INOX
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Niewielkich rozmiarów, wyjątkowo lekki nóż składany z 3,5 centymetrowym ostrzem. Klasyka francuskiego producenta o ponad 100 letnich tradycjach.

Głownię o profilu pośrednim między bowie a clip-point wykonano ze stali nierdzewnej i wypolerowano na półmatowy połysk. Ostrze jest wyprowadzone szlifem płaskim-pełnym bliskim zero-grind, co w połączeniu z niewielką grubością głowni zapewnia ponadprzeciętne właściwości tnące.

Otwarcie noża możliwe jest dzięki nacięciu na głowni, podobnie jak w scyzorykach Victorinox.

Rękojeść wykonano z bukowego drewna. Jest ona ergonomicznie wyprofilowana i zapewnia pewny, ciepły chwyt. Dodatkową zaletą rękojeści jest jej podatność na modyfikacje. Najprostszą będzie nawiercenie z tyłu rękojeści otworu na linkę zabezpieczającą. Możemy też jej nadać dowolną fakturę, poddać rzeźbieniu i zabejcować na wybrany kolor.

Idealny kompan na biwak czy wyprawy do lasu, zwłaszcza dla osób ceniących tradycję i naturalne materiały.

Dane techniczne:
Długość głowni: 35 mm
Grubość głowni: 2, 2 mm
Stal: nierdzewna
Rękojeść: Drewno bukowe
Waga: 10 g
Producent: Opinel, Francja  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

W tym dziale prezentujemy najwyższej jakości noże. W sklepie Militaria.pl dostępne są produkty najznamienitszych firm z całego świata.

 

Zobacz również:

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Zegarek Smith&Wesson Military (SWW-1464-OD) Zegarek militarny amerykańskiej firmy Smith&Wesson. Posiada combatowy kształt. Jego obudowa została wykonana ze stali nierdzewnej, natomiast pasek
 
Zegarek Smith&Wesson S.W.A.T (SWW-45M)

Kolekcja zegarków S&W poszerzyła się o chronometr sygnowany nazwą elitarnej jednostki amerykańskiej policji: Special Weapons and Tactics

 
Czapka z daszkiem Helikon PoliCotton Twill USMC Marpat Digital Woodland (CZ-USM-PT-07) Wierna kopia kontraktowej czapki oddziałów Amerykańskiej Piechoty Morskiej (USMC) w kolorystyce Marpat Digital Woodland.

Wzór
 

Czy wiesz, że...

Lornetki dzielą się na trzy rodzaje. W lornecie prostej rozstaw obiektywów jest taki sam jak oczu człowieka. Tego typu rozwiązanie stosuje się już bardzo rzadko. W lornecie pryzmatycznej szerszy rozstaw jest niwelowany przez zamontowane pryzmaty. Tak działa większość współczesnych przyrządów. Trzecim rodzajem są urządzenia peryskopowe.