• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Nóż składany Opinel No.3 INOX
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Niewielkich rozmiarów, wyjątkowo lekki nóż składany z 4 centymetrowym ostrzem. Klasyka francuskiego producenta o ponad 100 letnich tradycjach.

Głownię o profilu pośrednim między bowie a clip-point wykonano ze stali nierdzewnej i wypolerowano na półmatowy połysk. Ostrze jest wyprowadzone szlifem płaskim-pełnym bliskim zero-grind, co w połączeniu z niewielką grubością głowni zapewnia ponadprzeciętne właściwości tnące.

Otwarcie noża możliwe jest dzięki nacięciu na głowni, podobnie jak w scyzorykach Victorinox.

Rękojeść wykonano z bukowego drewna. Jest ona ergonomicznie wyprofilowana i zapewnia pewny, ciepły chwyt. Dodatkową zaletą rękojeści jest jej podatność na modyfikacje. Najprostszą będzie nawiercenie z tyłu rękojeści otworu na linkę zabezpieczającą. Możemy też jej nadać dowolną fakturę, poddać rzeźbieniu i zabejcować na wybrany kolor.

Idealny kompan na biwak czy wyprawy do lasu, zwłaszcza dla osób ceniących tradycję i naturalne materiały.
Dane techniczne:
Długość głowni: 40 mm
Grubość głowni: 2, 2 mm
Stal: nierdzewna
Rękojeść: Drewno bukowe
Waga: 20 g
Producent: Opinel, Francja  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

W tym dziale prezentujemy najwyższej jakości noże. W sklepie Militaria.pl dostępne są produkty najznamienitszych firm z całego świata.

 

Zobacz również:

 

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Celownik optyczny Hawke Sidewinder 30 4-16x50 MilDot IR (HK4006) Od niedawna w ofercie firmy Hawke Optics pojawiła się linia celowników Sidewinder30. Celowniki tej linii nawiązują do obecnej, od kilku lat,
 
Nóż Kershaw Responder (1078) Nowoczesny nóż ratowniczy z głownią stałą, przeznaczony zarówno dla użytkowników cywilnych jak dla pracowników służb
 
Płyn do prania LifeVenture w listkach (62023)

Zamykane pudełko o wymiarach 7,5 x 4,5 x 1,5 cm zawiera 50 listków proszku do prania.

Do spienienia wystarczy zimna woda, może być

 

Czy wiesz, że...

Saperka to krótka, niewielka łopata stosowana na przykład przez harcerzy. Zaprojektowana została dla wojska. Możemy znaleźć te z zaokrąglonym końcem oraz z punktowym (szpadel). Zdarza się, że krawędzie ostrza są specjalnie przystosowane do użycia saperki jako toporka.