Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Nóż składany Smith&Wesson Extreme Ops Clip Blade (42BS)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Potężny, masywny, składany nóż taktyczny amerykańskiej firmy Smith&Wesson. Zbudowany jak czołg, praktycznie niezniszczalny. Ekonomiczny odpowiednik folderów Extrema Ratio.
Szkielet noża składa się z dwóch grubych, hartowanych płytek ze stali nierdzewnej, natomiast okładziny rękojeści wykonano z wielowarstwowego laminatu G10. Miejsce gdzie znajduje się oś obrotu głowni dodatkowo wzmocniono stalowym bolsterem. Rękojeść pozwala na szeroki zakres chwytów i skutecznie zabezpiecza przed zsunięciem się dłoni na ostrze - nawet podczas ciężkiej pracy bądź silnych pchnięć. W tylnej części rękojeści część szkieletu wystaje poza okładziny i służy za zbijak do szyb oraz otwór do przewlekania linki zabezpieczającej bądź rzemienia.

Częściowo ząbkowaną głownię o profilu clip-point wykonano ze stali nierdzewnej 440 i pokryto czarną powłoką na bazie związków tytanu. Ostrze wyprowadzono głębokim szlifem wklęsłym, co pozwoliło zachować odpowiednie właściwości tnące mimo znacznej grubości głowni (5 mm!). Na głowni umieszczono dostępny z obu stron dysk obsługiwany kciukiem, dzięki któremu można łatwo otworzyć nóż zarówno prawą jak i lewą ręką. W pozycji otwartej głownia blokowana jest blokadą liner-lock, której wytrzymałość i niezawodność gwarantuje znaczna grubość skrzydełka blokującego.

Wygodne noszenie zapewnia znajdująca się w komplecie nylonowa pochwa umożliwiajaca pionowe jak i poziome mocowanie do paska. Przed wypadnięcie noża chroni zapięcie velcro.

Polecamy pracownikom służb mundurowych oraz wszystkim poszukującym wyjątkowo mocnego noża składanego, który bez trudu zniesie incydentalne nadużycie.

Dane techniczne:
Długość głowni: 106 mm
Grubość głowni: 4,5 mm
Stal: 440
Ostrze: częściowo ząbkowane
Rękojeść: G-10 / stal
Blokada: liner-lock
Otwieranie: dysk / thumb-disc
Długość całkowita: 250 mm (rozłożony)
Masa: 320 g
Producent: Smith&Wesson, USA
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NOŻACH:Jaki nóż wybrać - poradnikZasady obchodzenia się z nożemPrzegląd akcesoriów do ostrzenia
                  >> Inne ważne informacje na temat noży

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

W tym dziale prezentujemy najwyższej jakości noże. W sklepie Militaria.pl dostępne są produkty najznamienitszych firm z całego świata.

   

Inne w tej kategorii:

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Polecamy

Adventura

 


Polecamy

Latarka diodowa Joker (JKR2124) Wykonana w całości z aluminium latarka firmy Joker charakteryzująca się pojedynczą, mocną diodą LED umieszczoną w reflektorze o dużej średnicy.
 
Montaż Hawke 2-częściowy średni 1 cal Weaver (HM7102)

Średni montaż 2-częściowy do celowników optycznych i kolimatorowych o obiektywie średniej wielkości. Podwójne mocowanie każdej

 
Lornetka Hawke Classic 7x50WA (HA3753) Lornetka firmy Hawke o stałym 7-krotnym powiększeniu i dużą średnicą obiektywów (50 mm). Swój klasyczny wygląd zawdzięcza zastosowaniu
 

Czy wiesz, że...

Paintball to popularna gra sportowa, która jest symulacją bitwy wojskowej. Strzały oddaje się z broni pneumatycznej, która wyrzuca kulki wypełnione farbą. Sport narodził się w USA, ale rozwija się dynamicznie także w całej Europie.