• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Nóż składany Spyderco/Byrd Flight G10 (BY05GP)
Przedmiot archiwalny - sprzedaż zawieszona

Średniej wielkości, składany nóż uniwersalny do codziennego noszenia wyróżniający się okładzinami rękojeści z laminatu G10 oraz długą głownią o użytkowym profilu.
BYRD to nowa, niskobudżetowa linia Spyderco o bardzo korzystnym stosunku jakości do ceny. Cechą charakterystyczną wszystkich modeli Byrd jest nawiązanie w formie i nazwie noża do określonego gatunku ptaków.

Rękojeść noża składa się ze szkieletu z hartowanej stali nierdzewnej, do którego przytwierdzono za pomocą śrub torx okładziny z wytrzymałego kompozytu szklano-epoksydowego G10. Rękojeść jest ergonomicznie wyprofilowana, a faktura antypoślizgowa zapewnia bardzo pewny chwyt.

Głownię o profilu zmodyfikowanego clip-point wykonano ze stali nierdzewnej 8Cr13MoV (odpowiednik Aus8) charakteryzującej się łatwością ostrzenia, dobrym trzymaniem ostrości i wysoką odpornością na korozję. Ostrze wyprowadzono szlifem wklęsłym.
Na głowni umieszczono otwór pod kciuk, dzięki któremu można bez problemu otworzyć nóż zarówno prawą jak i lewą ręką.
W pozycji otwartej głownia blokowana jest sprawdzoną blokadą back-lock. Na uwagę zasługuje owalne wycięcie w dźwigni zwalniania blokady, które zapobiega jej przypadkowemu zwolnieniu nawet przy bardzo mocnym uchwyceniu rękojeści.

Wygodne codzienne noszenie zapewnia sprężysty, przekładalny klips na rękojeści, umożliwiający przypięcie noża za paskiem lub o krawędź kieszeni.

Dane techniczne:
Długość głowni: 87 mm
Grubość głowni: 3 mm
Stal: 8Cr13MoV
Ostrze: gładkie
Rękojeść: G10
Blokada: Back-Lock
Otwieranie: otwór
Długość całkowita: 200 mm
Masa: 117 g
Producent:Spyderco, USADOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NOŻACH:Jaki nóż wybrać - poradnikZasady obchodzenia się z nożemPrzegląd akcesoriów do ostrzenia
                  >> Inne ważne informacje na temat noży  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

W tym dziale prezentujemy najwyższej jakości noże. W sklepie Militaria.pl dostępne są produkty najznamienitszych firm z całego świata.

 

Zobacz również:

 

Promocja organizatorów imprez
Dodaliśmy nowy dział, w którym opisywać będziemy firmy zajmujące się organizacją wszelkiego rodzaju imprez terenowych. Jeżeli jesteś zainteresowany zamieszczeniem informacji o Twojej firmie, skontaktuj się z administratorem wortalu www.Militaria.TM.pl

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Teleskop Tasco Galaxsee 675x60 (46060675) Teleskop soczewkowy (refraktor) firmy Tasco z serii "Galaxsee". Oferuje powiększenie 675x przy średnicy obiektywu 60 mm. Teleskop ten stanowi
 
Maska ochronna DYE Precision Switch EL Black (17190) Maska jest podstawowym elementem wyposażenia każdego gracza asg i paintballowego. Skutecznie zabezpiecza przed skutkami trafienia kulkami w obrębie
 
Forkiet - pastorał - podpórka do broni (JKR2519C)

Pastorał o bardzo dużym zakresie regulacji wysokości wykonano z lekkiego aluminium. Trzy wchodzące w siebie teleskopowo pręty pozwalają na ustawienie

 

Czy wiesz, że...

Magazynki, czyli zasobniki naboi do broni palnej, mogą mieć pojemność nawet ponad 100 naboi. Jednakże jest to rzadkość – w wiatrówkach stosowane są najczęściej te umożliwiające od kilku do niecałych trzydziestu strzałów. Magazynki dzielimy na stałe i wymienne.