Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Nóż składany Spyderco/Byrd Pelican (BY06)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Średnich rozmiarów nóż codziennego użytku wyróżniający się całkowicie metalową konstrukcją oraz głownią o profilu sheepsfoot.
BYRD to nowa, niskobudżetowa linia Spyderco o bardzo korzystnym stosunku jakości do ceny. Cechą charakterystyczną wszystkich modeli Byrd jest nawiązanie w formie i nazwie noża do określonego gatunku ptaków.

Konstrukcja noża opiera się na integralnej rękojeści wykonanej ze stali nierdzewnej, wewnątrz której umieszczono stalowy mechanizm blokady oraz oś obrotu głowni. Rękojeść jest ergonomicznie wyprofilowana i mimo braku antypoślizgowej faktury pewnie leży w dłoni.

Głownię o profilu sheepsfoot wykonano ze stali nierdzewnej 8Cr13MoV (odpowiednik Aus8) charakteryzującej się łatwością ostrzenia, dobrym trzymaniem ostrości i wysoką odpornością na korozję. Ostrze wyprowadzono szlifem wklęsłym.
Na głowni umieszczono otwór pod kciuk, dzięki któremu można bez problemu otworzyć nóż zarówno prawą jak i lewą ręką.
Głownia blokowana jest sprawdzoną blokadą back-lock. Na uwagę zasługuje owalne wycięcie w dźwigni zwalniania blokady, które zapobiega jej przypadkowemu zwolnieniu nawet przy bardzo mocnym uchwyceniu rękojeści.

Wygodne codzienne noszenie zapewnia sprężysty, przekładalny klips na rękojeści, umożliwiający przypięcie noża za paskiem lub o krawędź kieszeni.

Pelican to typowy nóż EDC (every day carry – ang. codziennego noszenia), posiadający jednak sporą wytrzymałość, a dzięki możliwości grawerowania rękojeści także potencjał umożliwiający jego upiększenie / indywidualizację zgodnie z preferencjami użytkownika.

Dane techniczne:
Długość głowni: 89 mm
Grubość głowni: 3 mm
Stal: 8Cr13MoV (odpowiednik Aus8)
Ostrze: gładkie
Rękojeść: stal nierdzewna
Blokada: Back-Lock
Otwieranie: otwór
Długość całkowita: 198 mm
Masa: 164 g
Producent:Spyderco, USADOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NOŻACH:Jaki nóż wybrać - poradnikZasady obchodzenia się z nożemPrzegląd akcesoriów do ostrzenia
                  >> Inne ważne informacje na temat noży  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

W tym dziale prezentujemy najwyższej jakości noże. W sklepie Militaria.pl dostępne są produkty najznamienitszych firm z całego świata.

 

Zobacz również:

 

Serwis w nowej odsłonie
Serwis www.Militaria.TM.pl działający od 2003 roku, doczekał się kolejnej transformacji. Nowa oprawa graficzna oraz wiele nowych funkcjonalności - zapraszamy do korzystania.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Nóż Joker (CF02) Nowoczesny nóż taktyczny, który z powodzeniem może pełnić funkcję poręcznego noża uniwersalnego na wszelkie wypady w teren. Zbliżony
 
Latarka Maglite Mini AAA LED Czarna (SP2301H) Wersja diodowa klasycznej amerykańskiej latarki na 3 baterie "paluszki" typu AAA. Połączenie sprawdzonego projektu legendarnej firmy Maglite
 
Nóż Joker Olive Wood (CO25) Nieduży, poręczny nóż z głownią stałą renomowanej hiszpańskiej firmy Joker. Głownię o profilu wydłużonego drop-point wykonano ze stali
 

Czy wiesz, że...

Metalowe gwiazdki, rzucane na filmach przez wojowników Ninja, nazywamy shuriken. Mają od trzech do dziesięciu ramion. Wprawiony wojownik podobno potrafił przeciąć takim pociskiem zbroję. Ostrza shuriken są obecnie produkowane, więc nie ma przeszkód by sprawdzić swoją celność i poczuć klimat dawnej Japonii.