Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Ochraniacz kolana Hatch XTAK100
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Nakolannik wykonany z myślą o żołnierzach i funkcjonariuszach, którzy z racji pełnionej służby mogą być narażeni na urazy kolana, a zwłaszcza na pęknięcie rzepki stawu kolanowego lub jego bolesne obicie.

Nakolannik składa się z dwóch zasadniczych części:
- systemu nośnego,
- pancerza.

System nośny, to miękka, profilowana nakładka na kolano mocowana elastycznymi taśmami spandex (gumowe taśmy blokowane rzepem velcro) z zaczepem hook&loop z ABS przez co idealnie dopasowuje się ona do kształtu nogi. Od wewnątrz znajduje się wyściółka CoolMax zapewniająca uczucie chłodu i wymianę powietrza, a utrzymywanie na właściwym miejscu zapewnia warstwa materiału antypoślizgowego. Impet uderzenia kolanem jest wytłumiany przez wewnętrzną warstwę pianki EVA.

Pancerz to uformowane w kształt X tworzywo sztuczne TPU (Thermal Plastic Urethane) - lekkie i sztywne. Podstawowym zadaniem jest utworzenie bariery ochronnej podczas energicznego przyklęku, czy to podczas przyjmowania postawy strzeleckiej, czy podczas poszukiwania zasłony przed ogniem nieprzyjaciela. Inne zastosowanie pancerz znajduje podczas walki wręcz czy choćby podczas tłumienia zamieszek w mieście, gdzie konieczność przebijania się zwartego oddziału sił porządkowych wymusza na ich członkach zadawanie ciosów kolanem - środek X uformowany w kolec stanowi lepszą alternatywę od niechronionego kolana.

Tego typu środki ochrony osobistej stanowią pancerz współczesnego wojownika. O ile już nie tylko ryzyko postrzału stanowi zagrożenie na współczesnym polu walki, to większość kontuzji żołnierze odnoszą właśnie wskutek braku podobnych pancerzy. Niechroniony staw kolanowy może skutecznie wyłączyć żołnierza z działań bojowych, zaś jego kolegów obciążyć transportowaniem kontuzjowanego, wyłączonego z walki kolegi.

Nakolannik objęty jest 12-miesięczną gwarancją.

Kolor: czarny
Materiał: TPU, Cordura, CoolMax
Producent: Hatch Corporation, USA

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

W tym miejscu możesz kupić kompletne zestawy odzieżowe, albo dobrać pojedyncze sztuki ubrań o charakterze militarnym lub stylizowanym na wojskowy. Każda sztuka odzieży została wykonana z przyjaznych ciału, wysokojakościowych materiałów. Doskonałe wzornictwo i świetnie dobrane fasony – sprawdź!

   

Inne w tej kategorii:

 

Promocja organizatorów imprez
Dodaliśmy nowy dział, w którym opisywać będziemy firmy zajmujące się organizacją wszelkiego rodzaju imprez terenowych. Jeżeli jesteś zainteresowany zamieszczeniem informacji o Twojej firmie, skontaktuj się z administratorem wortalu www.Militaria.TM.pl

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Polecamy

Adventura

 


Polecamy

Kolanko do magazynka Kolanko posiada wkręty krzyżakowe, które pozwalają na dokładne i mocne zamocowanie do markera.UWAGA:

Specjalna oferta dla pól paintballowych.

 
Strzał - Magazyn o broni 5/2005 Magazyn dla miłośników broni strzeleckiej. W numerze m.in. broń polskich antyterrorystów.
Spis treści:
Wstępniak
Wiadomości
Nowości
-
 
Strzał - Magazyn o broni 3/2005 Magazyn dla miłośników broni strzeleckiej. W numerze m.in. testy karabinu kapiszonowego Ardesa oraz wiatrówki Gunpower. Spis treści:
Wiadomości
Prezentacja
-
 

Czy wiesz, że...

Polskie prawo zezwala na posiadanie bez zezwolenia replik broni wykonanych przed 1850r. Są to najczęściej pistolety z zamkiem kapiszonowym, rewolwery lub karabiny (także na kapiszony). Amunicją do takiej broni są przeważnie ołowiane kule.