Militaria

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Celownik optyczny Center Point Power 3-12x44 RGC (CP312RGC)
Kliknij aby zobaczyć cenę.

Power Class to sztandarowa linia produktów amerykańskiego producenta optyki firmy Center Point. Układ optyczny celowników tej serii: soczewki i pryzmaty, zostały zbudowane ze szkła najwyższej jakości. Soczewki zostały pokryte powłokami antyrefleksyjnymi, znacznie podnoszącymi transmisję światła. Urządzenia są całkowicie odporne na zamoczenie, wilgoć i wstrząs.

Prezentowany celownik oferuje zmienne powiększenie od 3 do 12x oraz średnicę obiektywu 44 mm. Takie parametry sprawiają, że jest urządzenie, które sprawdzi się na broni myśliwskiej, pneumatycznej czy to sprężynowej czy PCP lub PCA.
Tubus celownika został wypełniony suchym azotem. Rozwiązanie takie zapobiega skraplaniu się pary wodnej na wewnętrznych powierzchniach soczewek, mogącego być skutkiem nagłej zmiany temperatury otoczenia.
Na tubusie znajdują się 3 wieże regulacyjne. Dwie z nich są odpowiedzialne za regulację ustawień krzyża celowniczego typu Mil-Dot. Przestawienie pokrętła o jeden „klik” powoduje przesunięcie punktu celowania o 1/4 MOA. Trzecia wieża odpowiada za regulację podświetlenia siatki. Stopień iluminacji jest regulowany w 5cio stopniowej skali. Celownik oferuje podświetlenie krzyża w dwóch barwach: zielonej i czerwonej.

Na przedniej części okularu użytkownik znajdzie pierścień regulacji ostrości siatki celowniczej. Można więc dostroić ustawienia do indywidualnych potrzeb. Jest to rozwiązanie szczególnie ważne dla osób cierpiących na krótko lub dalekowzroczność. .

W komplecie z celownikiem znajdują się uchylne zakrywki na obiektyw i okular. Chronią one powierzchnie soczewek przed zarysowaniem oraz przed zbyt mocnym zamoczeniem podczas deszczu.

W komplecie:
- klucz imbusowy
- zakrywka na obiektyw
- zakrywka na okular
- osłona przeciwsłoneczna
- ściereczka
- bateria zasilająca system podświetlenia.

Dane techniczne:
Powiększenie: 3-12x
Średnica obiektywu: 44mm
Pole widzenia (m/100m):
- dla powiększenia 3x: 29,2
- dla powiększenia 12x: 10,5
Źrenica wyjściowa
- dla powiększenia 4x: 14,7
- dla powiększenia 16x: 3,7
Transmisja światła: 95%
Regulacja paralaksy (jrd): Nie
Standardowe ustawienie pralaksy: 100 jrd.
Długość całkowita: 273 mm
Waga: 502 g
Średnica tubusa: 30 mm
Przesunięcie krzyża przy jednym przeskoku pokrętła:1/4 MOA
Krzyż: Mil-Dot podświetlany.

Producent: Center Point, USA

Celownik jest objęty 36 miesięczną gwarancją
Krzyż "Mil-Dot IR" Podświetlany krzyż Mil-Dot - najbardziej złożony krzyż w lunetach celowniczych. Na cienkich częściach ramion krzyża umieszczono w odstępach (zwykle 3 lub 5 MOA) kropki ułatwiające nanoszenie poprawek w pionie i w poziomie. Jest to krzyż stosowany w broni pneumatycznej przez strzelców Field Target, gdyż pozwala szybko i bardzo precyzyjnie nanosić poprawki na odległość i znios (poprawkę na wiatr). Siatka Mil-Dot jest aktualnie najczęściej używaną siatką przez większość formacji snajperskich na świecie. W przypadku wiatrówek, jest to jedna z najlepszych siatek dla kogoś, kto naprawdę poważnie traktuje strzelanie (szczególnie z silnej broni PCP lub o stałej lufie). DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LUNETACH:Lunety - charakterystyka, podstawowe informacjeJaką lunetę kupić - poradnikKonserwacja lunetyRodzaje siatek celowniczych

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Bez dobrego celownika ani rusz! Dlatego koniecznie zakup lunetę, która w pełni zaspokoi Twoje wymagania względem jakości, niezawodności i użyteczności w stosowaniu. Możesz szperać do woli w tym dziale i wybierać wśród rozmaitej klasy lunet – od najprostszych po skomplikowane i zaawansowane technicznie modele.

   

Inne w tej kategorii:

Celownik optyczny Hawke Eclipse30 6-24x50 Mil Dot IR (HK3274) Celownik optyczny Center Point AR22 3-9x32 (CP392) Celownik optyczny Hawke Varmint II 8-32x44AO (HK3235)

 

Nowy dział gier komputerowych
Z początkiem maja rozpoczynamy prowadzenie w naszym serwisie działu "Gry komputerowe", w którym będziemy prezentować opisy gier militarnych, wartych zobaczenia.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Polecamy

Adventura

 


Polecamy

Scyzoryk Victorinox Swiss Champ Ten oryginalny nóż to elegancki, podręczny i niezwykle funkcjonalny zestaw narzędzi. Przydatny w samochodzie, w podróży i na biwaku, w miejscu pracy
 
Latarka kątowa 2D Black (duża) Duża latarka kątowa. Zasilana bateriami dwoma bateriami R20.
W komplecie trzy kolorowe szkiełka.

Długość: 210 mm
 
Nóż składany CRKT Elishewitz Starlight (7343) Zaprojektowany przez Allen'a Elishewitz'a, nowoczesny nóż typu gentlemen-folder charakteryzujący się lekkością, elegancką linią, awangardowym
 

Czy wiesz, że...

Aby broń palną zaliczyć do myśliwskiej, po pełnym naładowaniu można oddać z niej najwyżej pięć pojedynczych strzałów. Drugi warunek mówi o tym, że jeśli jest samopowtarzalna, to jej magazynek może mieć maksymalną pojemność dwóch naboi.