• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • green color
  • blue color

Kapiszony dla rewolwerów i pistoletów (390001)
Produkt chwilowo niedostępny

Kapiszony do broni czarnoprochowej spełniają rolę spłonki - ich niewielka eksplozja powoduje eksplozje czarnego prochu, który jest ładunkiem miotającym w broni odprzodowego ładowania.

Przed wynalezieniem naboju zespolonego (pocisk oraz łuska ze spłonką i ładunkiem miotającym) strzelec musiał wykonać szereg czynności związanych z przygotowaniem broni do strzału. Jakkolwiek wszystkie one były niezmiernie istotne (np. umieszczenie w lufie dokładnie odmierzonej porcji prochu) to bez kapiszona oddanie strzału byłoby niemożliwe.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii w produkcji, lepszych materiałów gwarantujących pewność zapłonu dzisiejsze repliki broni odprzodowego ładowania są mniej zawodne niż ich pierwowzory.

Kapiszony nie są dostępne drogą wysyłkową! Ich zakupu można dokonać w naszych salonach firmowych (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Katowice).  

Podobne produkty:

 

Dodaj swoją opinię o produkcie

Imię:
Komentarz:
Wszystkie opinie są moderowane. Zabrania sie zamieszczania linków w treści opinii.

 

Wszystko, czego potrzebuje każdy pasjonat strzelania z broni czarnoprochowej, znajdzie w tym dziale. Polecamy produkty do konserwacji, świetną amunicję i osprzęt, który ułatwi używanie broni. Nie szukaj dalej – rozgość się w naszym dziale i wybieraj do woli; bo naprawdę jest w czym!

 

Zobacz również:

 

Ogłoszenia

Uruchamiamy dział ogłoszeń militarnych. Jeżeli chcesz sprzedać, kupić, zamienić lub zaoferować pracę, zamieść ogłoszenie w naszym serwisie.

Partnerzy

Militaria.pl
Bron.pl

TradeDoubler

 Płatności

Organizatorzy

Adventura

 


Polecamy

Pistolet ASG CO2 Desert Eagle .50AE (090505)

Ciężki pistolet ASG wzorowany na legendarnej "artylerii kieszonkowej" - izraelskim Desert Eagle, którego początki to amerykańska

 
Maczeta Master Cutlery 23" (C-4114B)

Klasyczna maczeta o długości 23 cali (58 cm) wykonana z jednego kawałka czernionej stali sprężynowej.
Rękojeść z tworzywa ABS przytwierdzono

 
Zegarek Smith&Wesson Campers (SWW-1173-BLK)

Zegarek survivalowy z kompasem amerykańskiej firmy Smith&Wesson. Charakteryzuje się małą wagą. Jego obudowa została wykonana ze stali nierdzewnej,

 

Czy wiesz, że...

Survival, czyli popularną szkołę przetrwania, zalicza się do grupy sportów ekstremalnych. Taka rozrywka ma wiele odmian, na przykład militarną, leśną czy miejską. Narodziny survivalu są kwestią sporną; jedna z teorii mówi, że narodził się podczas szkoleń amerykańskich żołnierzy do przetrwania w trudnych warunkach.